Radnički 1923
Brodarac
OFK Beograd
Zvezda zaposela čelo tabele

Zvezdini omladinci su se pre četiri dana obrukali u Novom Sadu, pa je današnji susret sa vršnjacima iz Zaplanjske ulice bio prilika za popravni ispit. Međutim, taj poraz kao de je delovao deprimirajuće po njih, nisu napravili osmišljenu akciju čitavih 20. minuta. U pomenutom minutu Nedeljković je napravio prodor po boku, uputio idealan centaršut na penaltik, a Teodorović loptu glavom sproveo u nebranjeni deo gola za vođstvo.

Dva minuta kasnije Kahvić se našao sam na 6 metara od gola, ali je umesto mreže pogodio zaštitnu ogradu iza, tako je propala prilika da domaći brzo dupliraju prednost. Sjajna akcija domaćih igrača je viđena u 28. minutu, Pirgić je na drugoj stativi pronašao Teodorovića, ovaj glavom vratio povratnu do Kahvića, koji je loptu sa par metara zakucao pod prečku.

Voždovac je potom prezeo inicijativu, a u jednom bezazlenom napadu u 37. minutu, domaći half Vukičević igra rukom u svom šesnaestercu i to je penal za goste. Siguran sa bele tačke je kapiten Grbović i vraća neizvesnost u meč. Do kraja poluvremena viđena je samo još jedna šansa za domaće u 44. minutu, Pirgićev udarac sa nekoliko metara udaljenosti je izblokiran, pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Zvezde.

Na startu drugog poluvremena, igrao se 51. minut, Zvezda preko Đermanovića ponovo odlazi na dva gola razlike. Posle njegovog šuta glavom sa 7-8 metara, lopta je od prečke završila u mreži. Rapsodija crveno belih je nastavljena u 61. minutu kada je već 4:1. Nakon idealnog centaršuta Kahvića, Pirgić je zatresao mrežu sa desetak metara razdaljine.

Potom se ušlo u mirniji tok meča, oba trenera su izvršili po nekoliko izmena, pa je izgubljen ritam igre. U 82. minutu kratku loptu svom golmanu je vratio Nedeljković, što gosti preko Lazarevića koriste i smanjuju zaostatak. Goleada Zvezde je nastavljena 4 minuta kasnije, lepu akciju Teodorovića završio je Nikolašević, a u 88. minutu konačnih 6:2 postavlja Bošković rezantnim udarcem sa petnaestak metara.

Prvenstvo se nastavlja sledećeg vikenda 18. kolom, Zvezda je gost Zemuna, a Voždovac domaćin Partizanu na TC Stadion.

CRVENA ZVEZDA - VOŽDOVAC 6:2 (2:1)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Novaković Novak i Vlasačević Dimitrije. STRELCI: Teodorović 20, Kahvić 28, Đermanović 51, Pirgić 61, Stojanović 86. i Bošković 88.min (C.Zvezda), Grbović 38. (k.u.) i Lazarević 82.min (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Stojanović i Vukićević (C.Zvezda), Bibić i Puzović (Voždovac).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Nedeljković, Radojević (Goldin), Vidojević, Đermanović, Vukićević, Pirgić (Nikolašević), Stojanović (Ognjenović), Kahvić (Bojović), Branković (Milosavić), Teodorović.

VOŽDOVAC: Nikolić, Puzović, Jevtić, Ilić, Zečević (Živković), Mojsilović, Starčević (Dodić), Beskorvajni (Mitrović), Avramović (Radosavljević), Grbović, Bibić (Lazarević).