EL: Veliki raspad Monaka u drugom poluvremenu u Pireju

Košarkaši Olimpijakosa upisali su šestu pobjedu u sezoni. Oni su u Pireju savladali Monako sa 86-65.

Ekipa Zvezdana Mitrovića sjajno je otvorila susret. Igrali su odlično u napadu te su sa 27-17 dobili prvi period. Imao je Monako i 11 poena prednosti u drugom periodu. Međutim, u završnici poluvremena Olimpijakos je zaigrao dobro u defanzivi i prišao je na samo tri poena zaostatka. U nastavku, Olimpijakos pravi preokret. Nastavili su sa sjajnom igrom u odbrani a našli su pravi ritam i u napadu te su sa +7 ušli u poslednji period. U poslednjem periodu energetski su pregazili rivala i došli su do ubjedljive pobjede.

Olimpijakos su do pobjede vodili Livio i Dorsi sa po 18 poena. Dialo je predvodio goste sa 12 a Anđušić je dodao 11 poena.