PLS : Lučanci uspešniji od Kraljevčana

Priželjkivali su Lučanci prve bodove pred duel sa Kraljevčanima i želja im se ispunila. U meču koji će ljubitelji fudbala brzo zaboraviti, Mladost je savladala Slogu, rezultatom 2-0 i ako je, skoro sat vremena, igrala sa igračem manje zbog isključenja Škrijelja. Svi bitni detalji susreta zbili su se u poslednjih petnaestak minuta, kada je bilo burno na terenu ali i na tribinama, zahvaljujući grupici gostujućih navijača, koji su verbalno napali svog trenera nezadovoljni današnjim izdanjem Sloge. Prvih pola sata meča, proteklo je u rastrzanoj i smušenoj igri oba tima, bez ikakvih ozbiljnijih akcija, koje bi mogle da donesu rezultatsku prevagu. Tenziju je dodatno podizao nesigurni sudija Vukadinović, olako dodeljujući kartone i svirajući sumnjive faulove, kako za domaće, tako i za goste. Momenat koji je obeležio prvi deo utakmice dogodio se u 36. minutu, kada je Škrijelj dobio drugi žuti karton, pa je morao pre vremena u svlačionicu.

U smiraj poluvremena, gosti ne koriste, povoljnu situaciju, da dođu do vođstva. Posle kornera sa leve strane, najviši u skoku bio je, danas vrlo dobri, Milovanović ali je tukao glavom preko gola. Početak drugog dela doneo je gostima novu priliku preko Gobeljića, koji glavom ne uspeva da savlada Pustinjakovića. Igrao se 52. minut. Nastavila je Sloga sa inicijativom, koja je proizvela odličnu priliku za Jovanovića u 66. minutu. Opet je udarac upućen glavom a golman domaćih je sjajnom intervencijom sačuvao svoj gol. Posle tog momenta domaći uspostavljaju ravnotežu i uspevaju da težište igre prebace na polovinu Sloge. Vodeći gol Mladost postiže u 75. minutu preko rezerviste Miljana Stojanovića. Korner je izveo Spasojević, lopta je stigla do usamljenog Stojanovića, na drugoj stativi, koji udarcem glavom postiže pogodak. Zanimljivo je da lopta nije ni dodirnula mrežu ali je prešla gol liniju, pre nego što je Nastić uspeo da je uhvati. Tačku na i stavio je Avramović, golom u 84. minutu, koji je postigao uz dosta sreće. Praktično se lopta odbila od njega, prevarila Nastića i završila u mreži, za prve bodove i veliku radost oko 250 domaćih navijača.

Treba napomenuti da je kraljevački klub imao podršku oko dvadesetak navijača, popularnih „Kasapa“. Oni su, sa nekolicinom pristalica gostiju koji nisu bili smešteni u delu za navijače, posle drugog pogotka domaćih, verbalno napali svog šefa struke, nezadovoljni igrom „belih“ i celokupnom situacijom u klubu. Skandirali su i upravi, zahtevajući ostavke. Bilo kako bilo, Lučanci i Kraljevčani, biće bodovno poravnati posle petog prvenstvenog kola ali će oba tima morati mnogo bolje u nastavku takmičenja, kako bi se izbegla selidba u niži rang.

Kolubara 0 : 1 Teleoptik
Borac 2 : 0 Banat
Voždovac 0 : 0 Proleter
Inđija 1 : 0 Radnički (NP)
Mladost (L) 2 : 0 Sloga (K)
Mladenovac 2 : 1 Metalac (GM)
Bežanija 0 : 1 Čukarički
Novi Sad 1 : 2 Napredak