23.10.2021 zlatiborpress.rs

Agresivnija Sloboda sa više želje slavila u komšijskom derbiju

Detalj sa meča - foto: zlatiborpress.rs

Košarkaši Zlatibora poraženi su od Slobode renjzultatom 71:87 u četvrtom kolu Admiral bet Košarkaške lige Srbije na domaćem terenu. Čajetinski tim je ponovo odigrao slab meč i agresivnijem protivniku dozvolio da dođe do trijumfa koji je rezultatski mogao biti i ubedljiviji u komšijskom derbiju.

Nakon ujednačenog prvog poluvremena tokom kojeg je i pored propusta u odbrani ekipu Zlatibora u igri držao kapiten Dušan Kutlešić sa 17 poena, treća četvrtina koju su Užičani dobili sa 24:12 prokrčila je put ka sigurnom trijumfu. Koliko je ekipa Olivera Popovića energetski bolje ušla u meč, pokazuje podatak da je Sloboda imala 50 skokova, od čega čak 17 u napadu naspram 27 uhvaćenih lopti Zlatibora.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Kutlešić sa 21 poenom, a dvocifren poenterski učina imao je još Tadija Tadić sa 13 poena. U pobedničkom sastavu, koji je u dvorani Sporskog centra Čajetina imao i solidnu podršku užičke publike, 20 poena je ubacio Đorđe Dimitrijević, dok je Nedeljko Prijović upisao 19 poena i 13 skokova, a centar Aleksa Ilić je dodao 15 poena uz osam uhvaćenih lopti.

Posle četiri kola Zlatibor je u donjem delu tabele sa jednom pobedom i tri poraza, i u narednom kolu gostuje Dunavu. Sloboda je došla do trećeg uzastopnog trijumfa, koliko ima grupa timova na čelu tabele.

Zlatibor – Sloboda 71:87 (21:21, 18:22, 12:24, 20:20)

Dvorana: SC Čajetina, gledalaca:350, sudije: Juras, Mizdrak, Milojević.

Zlatibor: Nikolić 7, Protić 3, Adžić 2, Kutlešić 21 (5sk), Jovanović, Joksimović 2, Tadić 13, Ros 6, Borovnjak 2, Pavlović 6.

Sloboda: Prijović 19 (13sk), Ilkić 9, Ćubić 6, Ilić 15 (8sk), Dimitrijević 20, Novak 6, Aksentijević 2, Božić 8, Blagojević, Miladinović 2, Matović, Matić.

Izvor: zlatiborpress.rs

Kolubara LA 2003 86 : 83 Dunav
Zlatibor 71 : 87 Sloboda
Metalac 85 : 74 Vršac