Vlahović doneo Srbiji tri boda u Luksemburgu za prvo mesto u grupi

Fudbaleri Srbije savladali su Luksemburg u kvalifikacijama za svjetsko prvenstvo. Ekipa Dragana Stojkovića Piksija, slavila je sa 1-0.

Srbija je od starta pokušavla i imala je inicijativu. Tadić je prvi bio u prilici. Kasnije je pretio dva puta i Vlahović ali nije bilo promene rezultata. Pokušao je i Pavlović nakon kornera ali bez uspjeha. U završnici prvog poluvremena golman domaćih ruši Tadića ali nije dosuđen očiti jedanesterac za Srbiju!

Nastavak je krenuo u sporom ritmu. U 65. minuti Sinani je prošao po levoj strani ali je Gudelj dobro reagovao. U 67. minuti Srbija je povela. Strelac je bio Vlahović. Potom je nakon kornera šansu imao i Sergej ali bez uspeha. U 86. minuti domaći su imali korner ali je blok Srbije spriječio Pinta da ozbiljno zapreti Rajkoviću.

Do kraja susreta nije bilo promene rezultata i Srbija je došla do pobede.

Srbija sada ima 14 bodova te je prva u grupi sa bodom više i utakmicom više od Portugala. Srbija će u utorak dočekati Azerbejdžan.

Luksemburg 0 : 1 Srbija
Azerbejdžan 0 : 3 Irska