PLS : Mladost (L) - Jedinstvo Putevi 1:2

Odličan je početak sezone, kada su Užičani u pitanju a loš po domaće. U veoma borbenom i rezultatski interesantnom meču oko 450 ljubitelja fudbala imalo je šta da vidi. Tri boda odlaze u Užice, najviše zahvaljujući odličnom Arsiću, strelcu oba gola gostiju. Od samog starta krenuli su fudbaleri Jedinstva agresivno i prve prilike imali u 4. i 7. minutu preko Arsića, odnosno Nikitovića ali je mreža Pustinjakovića ostala netaknuta. Usledio je nešto mirniji period igre u kojem su plavo-beli uspostavili ravnotežu i imali više loptu u posedu. Međutim, nije se iz te inicijative izrodila nijedna šansa iz kategorije stopostotnih, pa beležimo samo udarac Stojanovića sa distance, koji je završio u rukama Zečevića.

Na odmor se otišlo rezultatom 0-0. Početak drugih 45 minuta, pripao je Mladosti. Odličnu priliku Useni nije pretvorio u pogodak u 53. minutu. Izašao je sam ispred Zečevića, malo iskosa sa leve strane, dobro šutirao sa petnaestak metara ali je čuvar mreže „putara“ sjajno reagovao i loptu izbacio u korner. Samo tri minuta kasnije domaći su poveli. Najpre je Grujičić idealnim centaršutem pronašao Usenija (na desetak metara od gola Zečevića). On glavom zahvata loptu i upućuje udarac koji završava na prečki. Međutim, na odbijenu loptu natrčava Pešić i glavom je šalje u nebranjenu mrežu, za vođstvo Lučanaca.

Nije dugo trajalo slavlje domaćih, jer je do egala došlo u 63. minutu. Vuković je šutirao ka golu Pustinjakovića, on kratko odbio loptu koju je prihvatio Arsić i prizemnim udarcem pogodio donji desni ugao. Rezultat je 1-1. Mora se napomenuti, da je pogodak postignut iz veoma sumnjive pozicije i velika je verovatnoća da se Arsić u trenutku prijema nalazio u ofsajdu. No, bilo kako bilo, glavni arbitar Nedeljković je pokazao na centar. Od tog trenutka, Mladost kreće ofanzivnije i od 67. minuta ima igrača više zbog isključenja Kuzmanovića, koji dobija drugi žuti karton. Uprkos prividnoj inicijativi, nije domaći tim uspeo da stvori situaciju za pogodak i sem udarca Škrijelja iz daljine, ništa se značajno nije dogodilo pred golom Užičana.

Sa druge strane, Jedinstvo je šansu čekalo iz kontri i polukontri. Njihovo strpljenje isplatilo se u 92. minutu. Najbolji pojedinac u redovima novog prvoligaša, Arsić, postiže sjajan pogodak sa ivice kaznenog prostora. Njegov udarac završio je u gornjem desnom uglu Pustinjakovićevog gola, za konačnih 1-2. Po okončanju susreta, usledilo je veliko slavlje igrača u žutoj opremi, koji su ubeležili važne bodove na samom startu takmičenja. Lučancima ostaje dovoljno vremena za analizu meča, kako se ne bi ponavljala ovako bleda izdanja. Važni bodovi su prepušteni novajlijama ali šta je-tu je, možda je ovakav početak lige dobra opomena izabranicima Dejana Nikolića za buduće prvenstvene okršaje.

Proleter 2 : 2 Teleoptik
Banat 1 : 1 Radnički (NP)
Kolubara 0 : 0 Sloga (K)
Borac 1 : 0 Metalac (GM)
Voždovac 1 : 1 Čukarički
Inđija 0 : 2 Napredak
Mladost (L) 1 : 2 Jedinstvo Putevi
Mladenovac 2 : 1 Timok