Crveno-plavi stigli do 50 bodova

Protekla sreda je bila rezervisana za vanredno kolo Područne fudbalske lige Zrenjanin a u okviru ovog kola Aleksandrovčani su svoju utakmicu odigrali na domaćem terenu, protivnik je bila poslednjeplasirana ekipa prvenstva, Lehel iz Mužlje. Konačan rezultat bio je 4:2 u korist Borca. Za Borac su nastupili: Kovanov, Samolov, Tomin, Puhar, Ivančević, Cobor, Toškov, Barbul, S. Zečević, Vukmirović i D. Gajinov. U igru su ulazili V. Zečević, Brakus i Opačić.

Dve ekipe su odigrale juče jednu veoma zanimljivu utakmicu za posmatranje, po lepom vremenu za igru. Vrlo mlada gostujuća ekipa je pokazala da ukoliko ostane na okupu kroz koju godinu može da postane jedna baš ozbiljna ekipa. Na meču tokom prvog poluvremena konkretniji su bili crveno-plavi koji su nastupili u kombinovanom sastavu. Najviše su pretili iz prekida, tačnije svaki udarac iz ugla je bio pretnja po gostujući gol. Ipak pogodak je postignut tek u finišu prvog poluvremena, posle centaršuta Ivančevića na drugoj stativi na loptu je naleteo Gajinov. To je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu je viđeno čak pet pogodaka, a prvo su gosti izjednačili posle jedne lepe akcije. Potom je posle jednog kornera lopta pogodila u ruku gostujućeg igrača a siguran izvođač penala bio je Samolov. Malo kasnije u listu strelaca se upisuje i Brakus na još jednu asistenciju Ivančevića, potom gosti postižu pogodak za 3:2 ali neizvesnost je kratko trajala jer je nekoliko minuta kasnije Cobor na asistenciju Vukmirovića postavio konačan rezultat. Vredno pomena sa utakmice je da je, posle skoro dve godine, minute na terenu zabeležio i dugogodišnji kapiten Borca, Zoran Opačić.

Ekipa Borca je ovom pobedom i matematički obezbedila opstanak u PFL Zrenjanin. Osvojen je 50. bod što je u ovom trenutku dovoljno za četvrtu poziciju. Ekipi Lehela se zahvaljujemo na fer i korektnoj igri i želimo im da istraju u procesu u kom se sada nalaze. Oni su pokazali da trenutna pozicija i broj osvojenih bodova nije realno stanje i da je za to jedini krivac nedostatak iskustva. Naredni protivnik crveno-plavih biće ekipa Rusande a meč će se odigrati u Melencima.