Retrospektiva: Super B liga - Žene - 20. kolo

23.05.2021. – 18:00 ŽRK Sloga – RK Beograd 30:34 (15:16)

Rukometašice Sloge su u okviru 20. kola Super B lige dočekale prvoplasiranu ekipu Beograda i nakon 60 minuta vrlo važne utakmice za obe ekipe, Beograd nosi bodove i osamostaljuje se na prvoj poziciji. Rezultatsku klackalicu gledali smo tokom celog prvog poluvremena gde su igračice Sloge bile vrlo raspoložene za igru. Kako je vreme teklo činilo se da će uspeti da zadrže ovakav ritam i u drugom poluvremenu. Prvi pad se desio 2 mintuta pre kraja prvog dela kada su dozvolile gošćama da se “odlepe” na +2. Drpa je u poslednjim sekundama prvog dela smanjila na -1 i na poluvreme se odlazi sa 15:16. Drugo poluvreme su otvorile domaće i brzo su poravnale rezultat a onda se desio veliki pad u igri što koristi Beograd i do kraja utakmice pokazuje zašto će biti novi učesnik Superlige. Na kraju zaslužena pobeda 30:34. Kod domaćina po 6 golova su postigle Vanja Đorđević i Aleksandra Miletić. Gošće su imale raspoloženu Draganu Petković koja je upisala 8 golova. Za igračicu utakmice proglašena je Marija Ilić koja je postigla 4 gola. Utakmicu su sudile Dragana Janićijević i Maja Đorđević (Kragujevac – Jagodina) a kontrolor je bio Milan Savković takođe iz Kragujevca.

23.05.2021. – 18:00 ŽRK Crvena zvezda – ŽRK Žitorađa 54:21 (24:12)

Rukometašice Crvene zvezde deklasirale su u 20. kolu Super B lige ekipu Žitorađe 54:21 (24:12). Izabranice Vesne Bojković očekuju još dva kola i u slučaju dve pobede vratiće se tamo gde i pripadaju, u Superligu. Nije bilo neizvesnosti u duelu protiv već novog člana trećeg ranga takmičenja. Vesna Bojković je iskoristila priliku da pruži i mlađim igračicama, Mariji Tasić i Nikolini Vidić, koje su se upisale u strelce i postigle svoje prve golove u dresu Crvene zvezde. Već nakon prvog poluvremena bio je poznat pobednik meča. U drugom periodu igre, crveno-bele su u velikim serijama dodatne povisile razlike, a tačku na meč stavila je sa dva gola Iva Andrić. Sa 9 golova najefikasnije su bile Ivana Protić (igrač utakmice) i Jana Momčilović. Za gošće je 10 golova postigla Jovana Todorović. Utakmicu su sudili Marko Sajić i Branko Milekić iz Beograda a funkciju kontrolora vršio je Srđan Lončarević iz Zemuna.

23.05.2021. – 20:30 ŽRK Pančevo – ŽRK Kikinda 26:28 (15:11)

Vrlo zanimljivu utakmicu gledali smo u hali “Strelište” u Pančevu gde su se sastale ekipe Pančeva i Kikinde koja još uvek ima šanse da uđe u Superligu. Neverovatno loše su utakmicu otvorile gošće i nakon 16 minuta su imale zaostatak od 6 golova (9:3). Marko Krstić je bio zadovoljan kako su njegove igračice iznele ovaj teret i na poluvreme se odlazi sa 15:11. Činilo se da će Pančevke nastaviti u istom ritmu ali u drugom delu je počela prednost naglo da se “topi”. Mihajlo Petković je promešao karte što je urodilo plodom. Tek u 53. minutu Kikinđanke stižu do izjednačenja a potom furiozno prelaze u vođstvo. Božinović je poravnala a zatim je Perović ponovo postigla gol. Odigravala se prava drama gde se čekalo ko će pasti. Kikinda je imala više strpljenja gde ponovo Perović puca i postiže gol za 26:28. Kikinda je odigrala sjajnu utakmicu a do pobede je vodila Milica Perović sa 10 golova i time je proglašena za igračicu utakmice. Kod domaćina najefikasnija je bila Valentina Božinović sa 14 golova. Utakmicu su sudili Marko Obradović i Vladimir Vučić iz Zrenjanina a delegat je bio Dobrosav Knežević iz Beograda.

22.05.2021. – 20:30 ORK Beograd – RK Kučevo 24:25 (13:13)

Rukometašice ORK Beograda imale su veliku šansu da izađu iz crvene zone ali je nisu iskoristile. Kučevljanke su sada zvanično obezbedile opstanak tako što su slavile u Beogradu rezultatom 24:25 (13:13). Od samo starta se znalo da će ovo biti veoma teška utakmica gde će se obe ekipe boriti do poslednjeg atoma snage. Utakmicu otvaraju gošće i do 4. minuta imaju prednost a potom stvari u svoje ruke uzimaju Beograđanke te vode do 23. minuta. U par navrata su se smenjivale u vođstvu a na poluvreme se otišlo povravnatim rezultatom. Dobro su startovale domaće igračice i do 38. minuta imaju vođstvo. U 41. je počela da tone lađa gde nije bilo povratka. U 51. minutu gošće su imale +3, na kratko su se vratile domaće na -1 a već je bilo jasno minut pred kraj utakmice da će bodovi otići u Kučevo. Kod domaćina sa 11 golova najbolja je bila Anja Klenkovki dok je gošće do pobede vukla Marija Konatar sa 6 golova i time je proglašena za igračicu utakmice. Isto toliko je postigla Milica Vranić (4 iz penala). Utakmicu su sudili Bojan Jevremović i Vukašin Radosavljević iz Valjeva a kontrolor je bio Petar Boričić iz Grocke.

22.05.2021. – 17:30 RK Junior – ŽRK Topličanin 25:36 (11:18)

Juniorke su imale veoma težak zadatak u svojoj hali “FSFV”. Doputovala je u Beograd veoma iskusna ekipa iz Prokuplja i posle 60 minuta igre slavila pobedu a najeverovatnije i opstanak sa 25:36 (11:18). Izabranice Aleksandra Biočanina su nešto lošije ušle u utakmicu gde su dozvolile ekipi Juniora da se raspuca. Do 21. minuta vodila se velika borba a zatim je Topličanin prelomio rezultat i serijom golova otišao na 9:15. Bilo je jasno da Juniorke nemaju snage da pariraju ovako iskusnoj ekipi te se na poluvreme odlazi rezultatom 11:18. Ni u drugom poluvremenu se ništa značajnije nije promenilo. Gošće su pojačavale ritam a u jednom trenutku je bilo 14:30 gde je moglo da se kaže da će bodovi zvanično otići u Prokuplje. Biočanin je uveo mlađi sastav kada je uvideo da je utakmica dobijena a Junior je uspeo da smanji zaostatak na 25:36. Kod domaćina 6 golova je postigla Iva Huskić dok je gost imao rasploženu Kristinu Stoiljković sa 12. Ona je proglašena za igračicu utakmice. Službena lica bila su iz Crvenke. Sudije Danijela Kovačević i Milica Antić. Kontrolor je bio Jovan Mjerimačka.

22.05.2021. – 18:00 RK Petrovaradin – ŽRK Srem 25:21 (13:12)

Kakvu smo utakmicu gledali u Petrovaradinu. Igračice Jugoslava Ramića su ubeležile veoma bitnu pobedu protiv Srema i sada su na 8. poziciji koja garantuje opstanak u ligi. Imaju 20 bodova dok je ORK Beograd na 19. Što se tiče Srema one imaju 22 a može se reći da su izborile opstanak jer već u narednom kolu igraju protiv Žitorađe. Od samog početka gošće su ušle vrlo ofanzivno u utakmicu i kako je vreme teklo gol razlika je rasla. U 10. minutu je bilo 3:6 a zatim u 17. minutu gledamo prvi preokret (9:8). Petrovaradin je održavao odstojanje na samo jedan gol i time je završio prvo poluvreme. Drugo poluvreme je bilo turbulentno do 45. minuta (18:18) a zatim domaćin ulazi u seriju golova i u 52. minutu na semaforu stoji 21:18. Motivacija je pala gošćama a Petrovaradin to pametno koristi i upisuje veoma bitne bodove. Kod gošći Tina Paunić je postigla 8 golova. Domaćin je imao raspoloženu Anastasiju Cvijović i Milicu Todorović sa 6. Za igračicu utakmice proglašena je golmanka Aleksandra Zečević. Ovaj mini derbi su sudili Aleksandar Rilak i Nemanja Živić iz Kragujevca a delegat je bio Zdravko Matović takođe iz Kragujevca.