Raspucani crveno-plavi

Sedmu utakmicu na Lukarelu ovog proleća su juče odigrali fudbaleri Borca a na suprotnoj strani je bila ekipa Mladosti iz Lukićeva. Rezultat je bio 6:0 u korist crveno-plavih, strelci su bili Rašeta x2, Ivančević, Cobor, Grujić x2. Za Borac su nastupili: S. Gajinov, Kovačević, Samolov, Bicok, Tomin, Toškov, Cobor, Bičanin, Ivančević, Grujić, Rašeta. U igru su ušli Barbul, Kovanov, D. Gajinov i Medić.

Fudbaleri Borca su juče odigrali još jednu dobru utakmicu na svom terenu. Ekipa je bila gotovo kompletna a takođe i veoma motivisana da se vrati u pobednički ritam posle prethodnog kola i poraza. Od starta su crveno-plavi krenuli ofanzivno, mada je u uvodnim minutima lopta bila nešto više u nogama gostujućih igrača. Negde u tom periodu je i poništen gol Grujiću zbog ofsajda a potom slede dva njegova centaršuta a podjednako dobro ih je iskoristio Rašeta te je rezultat sredinom prvog poluvremena bio 2:0 u korist domaćina. Još nekoliko dobrih šansi nisu iskoristili Grujić, Ivančević, Bičanin, Toškov pa se na odmor otišlo istim rezultatom. U drugom poluvremenu su se šanse ali i golovi ređali kao na traci. Već posle 3 minuta igre u nastavku, Ivančević je povisio prednost Borca, na asistenciju Barbula. Nekoliko minuta kasnije i Cobor se upisuje u strelce. Do kraja utakmice dva pogotka Grujića ali i nekoliko izglednih šansi pred golom gostiju. Takođe je viđen i jedan crveni karton posle prigovora jednog od gostujućih igrača. Gosti tokom cele utakmice nisu ozbiljno pripretili pa je mreža Gajinova a kasnije i Kovanova ostala netaknuta juče.

Borac je sa jučerašnjom pobedom ostvario ukupno sedmu pobedu na svom terenu ovog proleća iz isto toliko utakmica. Gol razlika na Lukarelu je takođe impresivna, 18:1 a taj jedan pogodak primljen je iz penala. Što se tiče jučerašnje utakmice, ruku na srce, Aleksandrovčanima je juče gotovo sve polazilo za rukom dok su sa druge strane gosti iz Lukićeva došli očigledno nekompletni i sa ne preteranom željom za nadigravanjem. Ipak, odigrali su dosta fer i korektnu utakmicu i na tome im čestitamo, takođe im želimo sreću u finišu prvenstva. Ekipu Borca sledeće nedelje očekuje najteži mogući test ovog proleća, jer je na rasporedu gostovanje matematički sigurnom šampionu PFL Zrenjanin za ovu sezonu, ekipi Crvene Zvezde iz Ruskog Sela.