Konačno pobeda Sloge na domaćem terenu u Lozni

Arhivski snimak - foto: facebook.com/FK-Sloga-Lozna

U izvanrednoj fudbalskoj predstavi u Lozni sastali su se domaća Sloga i Vinogradar iz Zleginja. Domaćin je u svim elementioma fudbalske igre nadigrao goste i zasluženo ostvario visoku pobedu 4:1.

Od prvog minuta domaći fudbaleri su krenuli u napade nebi li što pre slomili otpor odličnih gostiju. Već u 16. minutu prva šansa, solo prodor Karadžića i šut pored gola. U 18. minutu pokušava Jovičić na dodavanje Petrovića, ali i njegov šut ide pored gola. I onda konačno u 25. minutu izvanrednu akciju danas odličnih Matejića i Beljića u gol pretvara dobri Petrović za veliku radost domaćina. Nastavili su domaći u istom ritmu tako da su u 37. minutu ponovo isti akteri Matejić do Beljića, ali ovog puta egzekutor je bio Marko Kovačević za velikih 2:0. Sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme počinje napadima gostiju, ali bez većih prilika za postizanje pogodka. U 53. minutu jednu dubinsku loptu prihvata Karadžić i izlazi sam pred golmana Radulca koji nije imao ni proml šanse da odbrani 3:0. U 56. minutu gosti dolaze do stopostotne šanse kojom prilikom Maksić izlazi oči u oči sa domaćim golmanom Petrovićem koji izvanrednom odbranom spašava svoj tim.

U poluvremenu u igru kod domaćina je ušao mladjani Milojević Ilija koji je za poluvreme pokazao raskošni talenat. Prvo je u 65. minutu izvanredno šutirao ali mu je Radulac odbranio šut. Ali nije mogao ništa da uradi samo dva minuta kasnije kada je mladi Milojević raspalio kao iz topa i pogodio bliži ugao za velikih 4:0.

Gosti smanjuju rezultat u 75. minutu preko Obradovića koga je kao na tacni uposlio Maksić Još jednu šansu su imali domaći kada je N. Nedeljković šutirao glavom i umesto u mreži lopta je završiola na prečki već savladanog Radulca.

Zaslužena pobeda domaćina kojima je ovo prva pobeda u prolećnom delu prvenstva na domaćem terenu.

FUD 6 : 0 Ribnik
Trudbenik 3 : 1 Sebečevac
Gradina 5 : 1 Žabare
Donji Kopaonik 4 : 3 Mladost (T)
Sloga (Ć) 4 : 2 13. April
Gornji Stepoš 3 : 0 Mladost (DK)
Sloga (L) 4 : 1 Vinogradar
Sloga (D) 2 : 0 Čitluk