Nemanja Ristić u poslednjim minutima meča spasio Timok na Bubnju

Detalj sa meča Car Konstantin – Timok 1919

Danas su se u Nišu na terenu na Bubnju, u jutarnjem terminu od 11 sati, sastali Car Konstantin i Timok 1919 u okviru 30. kola Srpske lige Istok. Odigrana je jedna nezanimljiva utakmica sa vrlo malo dobrih akcija i jos manje šansi. U prvom poluvremenu može se izdvojiti samo pokušaj mladog Ognjena Nikolića da šutom sa 16 metara ugrozi gol domaćina ali su odbrambeni igrači domaćih izblokirali.

U tom tempu je nastavljeno i drugo poluvreme i uglavnom se vodila oštra borba između dva šesnaesterca. Sudija Stefan Filipović iz Jagodine je pokazao čak devet žutuh kartano na obe strane. Kad su svi mislili da će današnji rivali podeliti bodove usledila je jedna lepa akcija gostiju iz Zaječara koja je krunisana golom Nemanje Ristića. Naime štoper Miloš Gardić je u 87. minutu krenuo sa svoje polovine a brzonogi Lapčević je odlično uposlio Nemanju Ristića koji šalje loptu iza leđa golmana Andrije Stankovića za vođstvo Timoka od 1:0. Na veliko zadovoljstvo zaječaraca ovo je bio i konačan rezultat današnjeg meča. Upisana su nova tri boda za siguran put ka baražu i Prvoj ligi Srbije. Već u sredu 28. aprila Timok na svom terenu dočekuje SFK Moravu iz Vladičinog Hana.

CAR KONSTANTIN - TIMOK 1919 0:1 (0:0)

NIŠ: Teren na Bubnju. Igrano bez prisustva publike. Sudija Stefan Filipović (Jagodina), pomoćnici Dušan Marinković (Niš) i Nikola Stojanović (Ćuprija). Strelci: Nemanja Ristić u 87. minutu za Timok 1919. Žuti kartoni: Pavla Mitić, Vuk Bulatović, Stefan Marković, Igor Stupar, Marko Stamenković (Car Konstantin), Miloš Rošević, Ivan Davidović, Stefan Knežević i Igor Pantić (Timok 1919)

CAR KONSTANTIN: Stanković, Mitić, Stamenković, Jovanović (Arizanović), Lazarević, Bulatović, Todorović (Ivanović), Marković, Sekulić, Najdanović (Stupar), Denić
TIMOK 1919: Jovanović, Marko Cvetković, Knežević, Pantić, Miloš Cvetković, Dragićević (Lapčević), Rošević (Kovačević), O. Nikolić (N. Ristić), Davidović, Trifunov, Gardić

Vlasina 1 : 3 SFS Borac
Budućnost (P) 1 : 0 Radnički (S)
OFK Topličanin 0 : 2 OFK Sinđelić
SFK Morava 1 : 2 Dunav
Car Konstantin 0 : 1 Timok 1919
Moravac Orion 0 : 6 Pčinja