Het trik Kovačevića za ceo plen Radničkog u Novim Banovcima

Foto arhiva: Na slici Marko Kovačević u akciji

Fudbaleri Radničkog, na gostovanju u Novim Banovcima, het trikom mladog Kovačevića upisali su nova tri boda i sada zauzimaju 8. mesto na tabeli Srpske lige grupa "Vojvodina".

Poveli su crveno-crni preko Kovačevića u 2. minutu, ali nije se dugo čekalo i gosti u 11. minutu pogotkom Đurkovića izjednačuju rezultat. U drugom poluvremenu domaći dolaze u vođstvo u 60. minutu golom Ležajića za 2:1. Tada na scenu stupa odlični Kovačević koji u 76. i 79. postiže golove za preokret i pobedu Radničkog.

Ovim pogotcima Kovačević se izjednačio sa najboljim strelcem lige Furtulom sa 18 postignutih golova i deli ga još jedan pogodak da osvoji priznanje najboljeg u karavanu Srpske lige grupa „Vojvodina“ s obzirom da Furtula više ne nastupa u ovom takmičenju.

U sledećem kolu Fudbaleri Radničkog 28. aprila dočekuju ekipu Vršca.

1. Maj Ruma 0 : 1 Sloboda
Sloga (Č) 0 : 2 Borac
Dunav 1 : 1 Dinamo 1945
Hajduk 1912 0 : 2 Tisa
Bačka 1901 0 : 2 Mladost (NS)
OFK Vršac 2 : 1 Feniks 1995
Omladinac 2 : 3 Radnički (Zr)
OFK Stari Grad 4 : 3 Bečej 1918