Prijateljska utakmica: OFK Bečej 1918 - Naftagas (E) 4:2

Kosta Dražić (9) je uknjižio gol i asistenciju - foto: V. Jankov

"Naftaši" iz Elemira bolje su otvorili utamicu, a potvrda toga su dva efektna pogotka Milivojeva. Kod prvog je Veljko Petrov odlično proigrao Milivojeva, a ovaj lob udarcem prebacio Barjaktareva. Drugi gol Milivojev je postigao u 51. minutu iz slobodnjaka sa oko 18 metara pogodivši desni donji ugao Milovanova.

Poslednjih pola sata Bečejci su bili daleko bolji efikasniji. Postigli su četiri pogotka, a strelci su redom bile novajlije. Prvo je Aleksandar Mirkov u 66. minutu prihvatio loptu na dvadesetak metara i otišao udesno tražeći povoljnu poziciju, usledio je šut u suprotan ugao i mreža se zatresla. Miloš Savanović je desetak minuta kasnije izbio sam ispred golmana Cvijića i poslao je loptu kraj njega za 2:2. U 82. minutu Tutnjević je odlično izveo udaraciz ugla, a Kosta Dražić glavom okrznuo loptu i ona se našla u mreži gostiju. Isti igrač je u 87. minuti stigao loptu na korner liniji i zavrnuo je u sredinu, pa Nemanji Stojanoviću nije bilo teško da postavi konačnih 4:2.

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 100. Sudija: David Đumić (Bačka Topola). Strelci: 0:1. Milovojev u 38,0:2 Milivojev u 51, 1:2, Mirkov u 66, 2:2 Savanović 75,3:2 Dražić u 82, 4:2 Stojanović u 87. Žuti karton: A. Petrov (Naftagas)

OFK Bečej 1918: Barjaktarov, Milin, Vorgučin, Tatić, Novevski, Ratko, Mastilo, Vlaučin, Tomić, Topić, Jelić. U drugom poluvremenu igralu su: Milovanov, Hasičić, Novevski, Tatić, Kopre, Mirkov, Tutnjević, Krajinović, Stojanović, Savanović, Dražić.

Naftagas: Mijatov, A. Petrov, Štrbac, Grbić, Samardžić, R. Dabić, V. Petrov, Grban, Stefanov, Milivojev, Panić. U drugom poluvremenu igrali su još: Cvijić, Milošević, Popov, Vidić, Krasić, D. Dabić.

1. Maj Ruma 2 : 3 Mladost (NS)
Tisa 2 : 0 Feniks 1995
Dinamo 1945 4 : 1 Radnički (Zr)
Borac 1 : 1 Bečej 1918
Sloboda 2 : 2 Jedinstvo (SP)
Sloga (Č) 2 : 3 Radnički 1912
Dunav 4 : 1 Kozara
Hajduk 1912 1 : 2 Vojvodina 1928