22.12.2007 A. Daišević

Ribnica - VGSK 3:0
Ribnica je opravdala ulogu favorita i maksimalnim rezultatom pobedila tradicionalnog rivala iz Velikog Gradišta, ali igrom nije oduševila. Loše su „musketari“ ušli u meč, posle vođstva od 8-5 na prvom tehničkom tajm autu u prvom setu potpuno su stali što su gosti iskoristili. Brzo su stigli i prestigli prednost Kraljevčana, sve do same završnice ovog seta bili u vođstvu, ali je Ribnica uz podršku sa tribina ipak prva stigla do set lopte,a treću je i iskoristila. Razlog ovakvog izdanja „musketara“ treba tražiti u lošoj igri kapitena Todorovića koji je u prvom setu napravio 5 grešaka. Na sreću u pravu formu se vraća korektor Kraljevčana Gavrilović koji je bio nerešiva enigma  za Graljdištance,a jako dobro u ovom setu igrao je i Usiljanin. U drugom setu gosti su vodili na oba tehnička tajm auta, ali je Ribnica sve ostalo vreme bila bolja mada njena prednost nije prelazila tri poena. U završnici ovog dela igre razigrao se Mirko Radević, sa par blokova, uhvaćenom loptom u polju i dobrim servisom omogućio je svom timu vođstvo od 2-0. Konačno su puleni Dragana Đorđevića u trećem setu odigrali kako se od njih očekuje. VGSK u tim trenutcima nije mogaop da parira,a trener „musketara“ u završnici je šansu pružio i mladom 18.-godišnjem primaču servisa Ivanu Borovnjaku koji je svojim prvim prvoligaškim poenom doneo Ribnici prednost od 23-17. Nedugo zatim domaći su stigli i do 4 meč lopte, ali tek posle mučenja i dva tajm auta Dragana Đorđevića iskoristili poslednju za konačnih 3-0. Iako nisu blistali odbojkaši Ribnice su stigli do 22.prvenstvenog boda i četvrtog mesta u ligi na kome će biti tokom novogodišnjih i božićnih praznika. Za „musketare“ je i dalje u igri plej of, ali i finalni turnir Kupa ako u dva meča budu bolji od starčevačkog Borca.
Mislim da smo po prikazanom zaslužili jedan set, ali Ribnica je znala da kazni svaku našu grešku. Mi smo došli da igramo, da se preko ovog meča pripremimo za Kup susret sa Požarevljanima gde mislim da imamo šanse. Bitno je da nismo razočarali i veruzjem da će ovaj tim izboriti opstanak u prvoligaškom društvu – rekao je posle meča Milan Đuričić trener VGSK-a.
Prilično smo nervozno ušli u susret, to se posebno videlo u prvom setu, ali odlika kvalitetnih ekipa je da popbeđuju i kada ne igraju najbolje. Drago mi je zbog publike koja je i u ovom meču, protiv neatraktivnog rivala došla u pristojnom broju po ovoj zimi da nas bodri. Vratili smo im pobedom i ostajemo u borbi za četvrtim mestom. Okr5ećemo se Borcu, verujem da možemo da pobedimo lidera „B“ lige i da se posle tri godine polasiramo na finalnu turnir Kupa – zaključio je posle meča najbolji akter utakmice, korektor Ribnice Radovan Gavrilović.
Ribnica: Gavrilović 16 (1bl, 4gr, 2sg), Bojović 7 (4sg), Usiljanin 11 (1bl, 3sg), Bićanin 2 (1bl, 1sg), Todorović 10 (2bl, 7gr), Radević 8 (4bl, 1sg), Jović (libero), Borovnjak 1, Simeunović, Milovanović,   Nisu igrali: Popadić i Pljakić  Trener: Đorđević
VGSK: Nikolić 7 (3gr), Mladenović 2 (1bl), Perović 8 (2bl), Đukić 7 (1bl, 4sg), Mitić 3 (1bl, 7gr, 4sg), Ivanković 13 (4sg), Đuričić (libero), Babić 3 (2bl), Zebić, Petković 6 (2bl, 2gr), Rajković,  Nije igrao: Milovanović  Trener: Đuričić