20.01.2008 wienerliga.org

Zvezdi pripao derbi
U derbiju 13. kola Viner Štediše Super lige, Crvena zvezda je i drugi put ove sezone savladala Ribnicu, učvrstila se na drugoj poziciji kolo pre početka Mini lige za prvaka i napravila lepu uvertiru pred meč osmine finala Čelendž Kupa protiv estonskog Selvera.

Sa druge strane, Kraljevčani su bili silno motivisani, odlično su počeli, ali opterećeni borbom za plasman među četiri najbolje ekipe i uz bolju igru Crvene zvezde posle prvog perioda nisu mogli ništa više osim tog jednog osvojenog seta.

Upravo je u prvom setu bilo najuzbudljivije. Na prvi tehnički tajm-aut Crvena zvezda je otišla sa dva poena prednosti (8:6), a nešto kasnije, imali su plus pet (14:9). Do tog momenta Ribnica je načinila čak sedam grešaka. Ipak, Kraljevčani se nisu predavali, vrlo brzo uspeli su da izjednače (17:17), a odmah potom i da dođu do prednosti posle bloka Radevića i as poena Usiljanina (19:17).

Još jednom je Zvezda vratila prednost serijom od četiri poena (21:19), ali je kapiten Todorović doneo Ribnici izjednačenje u samoj završnici (22:22). Kraljevčani su do prve set lopte došli posle greške Dokića, a ovaj deo igre dobili su kad je pogrešio i Stanković, u narednom napadu – 25:23.
U nastavku meča je proradio Zvezdin servis, prijem Ribnice je bio poremećen, što je dalo priliku bloku „crveno-belih”, koji je u ovom meču odlučio pobednika. Ribnica je imala prednost samo na startu drugog seta (5:3), ali je Crvena zvezda vrlo brzo preokrenula (7:6). Gosti su držali priključak do polovine seta (15:13), ali je tada Zvezda na servise Zindovića, osvojila pet vezanih poena (20:13), a nešto kasnije došla je i do izjednačenja u setovima – 25:17.

Ribnica je svoju priliku da dođe najmanje do boda propustila u trećem periodu. Imali su Kraljevčani startnu prednost (12:8), posle dve sjajne kontre Todorovića i bloka Gavrilovića. Ipak, Zvezda je ponovo podigla nivo igre, odmah je došla do izjednačenja (12:12), a uz odličan blok i servis uspela je i ovaj set da reši u svoju korist – 25:21.
Domaći su se najmanje mučili, iako to rezultat ne pokazuje, u četvrtom periodu. Ribnica je samo uspela da izjednači na 4:4, a ostatak seta je protekao u dominaciji „crveno-belih”. Doduše, u završnici je Ribnica pripretila posle asa Bojovića, kad je prišla na tri poena zaostatka (22:19), ali je Dokić, blokom doneo prvu meč loptu, koju je njegov tim iskoristio posle greške Radevića – 25:20.