Retrospektiva: Super B liga - Žene - 15. kolo

Vrlo zanimljivo bilo je i kod dama. 15. kolo Super B lige donelo je jedno iznenađenje. Rukometašice Srema su podelili bodove sa ekipom Beograda.

Što se tiče utakmice Topličanin – Kikinda ni u jednom trenutku se u Prokuplju nije postavljalo pitanje ko će odneti bodove. Od samog početka su igračice Željka Radakovića nametnule svoj ritam i slavile pobedu rezultatom 25:35 (12:18) i tako se kotirale kao 3. ekipa lige. Kod domaćina najefikasnija je bila Olja Nikolić sa 10 golova. Linea Čočaj je vodila Kikindu do pobede sa 13 golova a za igračicu utakmice proglašena je Željana Radaković sa 9 golova.

Rukometašice Crvene zvezde savladale su ekipu Kučeva na gostovanju i upisale 12. pobedu u Super B ligi – 30:23 (17:11). Kontrolisale su meč od samog početka izabranice Vesne Bojković, i pored kadrovskih problema. Do 10. minuta crveno-bele su imale pet golova prednosti na svom kontu, razliku koju su kontrolisale, a golom kapitena Jovane Ristić na odmor između dva poluvremena se otišlo sa 11:17 u korist crveno – belih. Nastavile su u istom ritmu crveno-bele i serijom od 5:0, uz tri vezana gola Jelene Kostrešević kreirale i dvocifrenu prednost do sredine drugog poluvremena, (13:23, 43. minut). Do kraja, mirno i sigurno, pobedu je uveličala i postavila konačnih 23:30 Anđela Gudžić svojim 100. golom u ligi. Upravo je Anđela Gudžić sa 8 golova, koliko je postigla i Tamara Đurković, predvodila Zvezdu do nove pobede.  Kod domaćina najefikasnija je bila Marija Konatar sa 7 golova. Crvena zvezda je zadržala četiri boda prednosti u odnosu na Kikindu i Pančevo, a u narednom kolu dočekuje fenjeraša, ekipu Juniora, pred reprezentativnu pauzu i odlučujuće borbe za plasman u Superligu.

Sjajnu partiju pružile su rukometašice Pančeva protiv Petrovaradina. Posle 60 minuta borbe slavile su pobedu rezultatom 20:32 (9:15) i tako se kotirale kao 4. ekipa prvenstva. Petrovaradin je trenutno na 8. poziciji sa 13 bodova. Kao i obično Valentina Božinović je vodila Pančevke i upisala 11 golova dok je njena saigračica Tijana Simić proglašena za igračicu utakmice. Postigla je 4 gola. Kod domaćina po 4 puta su se u listu strelaca upisale Nikoleta Mikušak i Sandra Lovre.

Vrlo neizvesnu utakmicu gledali smo u Beogradu gde je Junior dočekao ekipu ORK Beograda i posle velike borbe u gradskom derbiju izgubio rezultatom 30:31 (15:15). Rukometašice Vladimira Lazića su iznenadile i pružile veoma dobru partiju. Pobedu je gostima donela Anja Klenkovski koja je u poslednjem napadu pogodila i upisala svoj 14. gol. Ipak, za igračicu utakmice proglašena je Nataša Radulović koja je postigla 10. Kod domaćina briljirala je Ivana Stanojević sa 9 golova.

Sloga iz Petrovca na Mlavi je gostovala kod „fenjeraša“ u Žitorađi gde je posle 60 minuta ubeležila veliku pobedu rezultatom 21:31 (7:17) i tako zauzela 9. poziciju. Srđan Ilić je očekivao dobru partiju od svojih izabranica te su na kraju to i učinile. Teodora Janković je u domaćem sastavu postigla 7 golova. Najefikasnija kod gostiju bila je Marija Todorović sa 6 golova a za igračicu utakmice proglašena je kapitenka Vanja Đorđević. Postigla je 3 gola.

Najzanimljivija utakmica 15. kola Super B lige odigrana je u Sremskoj Mitrovici gde su izabranice Dušana Drče „otkinule“ veoma važan bod ekipi Beograda koja se nalazi na 1. mestu sa 26 bodova dok ih Crvena zvezda u stopu prati sa 24. Vodile su domaće do 18. minuta a potom je gost iz Beograda preokrenuo rezultat a potom na poluvreme otišao rezultatom 17:18. Tokom celog drugog poluvremena gledali smo egal a za „X“ je pogodila Tijana Komnenović iz ekipe Srema. Najefikasnija je bila Aleksandra Mitić sa 12 pogodaka. Beograđanke je vodila Nevena Todorovski sa 7 golova.