Nova pobeda crveno-plavih

Detalj sa meča - foto: fkboracaleksandrovo.com

U okviru 22. kola Područne fudbalske lige Zrenjanin ekipa Borca je gostovala u Farkaždinu. Ekipa Tamiša je odigrala znatno bolju utakmicu nego jesenas na Lukarelu ali je i iz ove utakmici kao pobednik izašla ekipa iz Aleksandrova. Konačan rezultat je bio 2:1 u korist crveno- plavih. Za Borac su nastupili: S. Gajinov, Kovačević, Ivančević, Tomin, Bicok, Bičanin, Cobor, Barbul, D. Gajinov, Grujić i Rašeta. U igru su ulazili Vukmirović, Brakus, Toškov i Bogaroški dok su na klupi bili još Kovanov, M. Medić i Rakić.

Crveno- plavi su juče stigli do treće vezane pobede ali su do tog uspeha stigl znatno teže nego što se očekivalo. Dobro su Aleksandrovčani otvorili utakmicu i vrlo rano poveli preko Grujića koji je postigao peti pogodak ovog proleća. Zatim sledi nekoliko gotovo stopostotnih šansi za Borac ali Rašeta, Grujić i Barbul nisu bili dovoljno precizni. U 20. minutu stiže kazna za to i domaćin poravnava rezultat a ubrzo su imali šansu i da skroz preokrenu rezultat ali je Gajinov bio siguran na golu. Sledi osetan pad u igri crveno-plavih do kraja poluvremena a isto se i nastavilo u drugom poluvremenu. Povoljna situacija za Borac u drugom poluvremenu je bila to što su domaći igrači znatno slabije napadali usled nedostatka fizičke spreme. Ipak, ni crveno-plavi nisu bili ništa bolji, sve je manje šansi bilo pa je Medić odlučio da napravi nekoliko izmena. To je i donelo rezultat nekih desetak minuta pre kraja, kada je Brakus posle centaršuta Bicoka iskoristio kiks golmana domaće ekipe i ponovo doveo Aleksandrovčane u vođstvo. Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, po koja šansa za goste koji su uspešno priveli utakmicu kraju.

Posle jučerašnje pobede ekipa se nalazi na 5. mestu koje deli sa ekipama iz Aradca i Lukićeva. Sve tri ekipe imaju 34 boda. Ovog proleća, Borac je na pet utakmica osvojio 13 bodova što je pošlo za rukom samo još lideru na tabeli, ekipi iz Ruskog Sela. Sledi utakmica na Lukarelu protiv ekipe Poleta iz Nakova i šansa da se dodatno popravi bodovni saldo a ujedno i nastavi pobednički niz.

Izvor: fkboracaleksandrovo.com