Retrospektiva: Super B liga - Žene - 13. kolo

14.03.2021. – 19:00 ŽRK Topličanin - ŽRK Crvena zvezda 32:27 (20:10)

Rukometašice Crvene zvezde poražene su u Prokuplju od ekipe Topličanina u okviru 13. kola Super B lige, 32:27 (20:10). Nije uspela Crvena zvezda da ostvari 11. trijumf, loš početak je krojio rezultat u Prokuplju. Zvezda je na kraju uspela da prepolovi minus i ublaži treći poraz u sezoni. Topličanin je utakmicu otvorio serijom 6:0, Zvezda promašila dva sedmerca i tek u 9. minutu prvi put zatresla mrežu preko Anđele Gudžić, ali loš početak meča je ostavio traga, pa je domaća ekipa imala visokih 20:10. U drugom poluvremenu, Topličanin je kontrolisao razliku, Zvezda nije imala svoj dan, a Jovana Drašković na golu domaće ekipe ponela epitet igračice utakmice. Tek u finišu izabranice Vesne Bojković su serijom 5:1 preplovile minus, Lara Kunčer je postavila konačnih 32:27, a igračice Topličanina slavile pobedu. Najefikasnija je bila Tamara Petković sa 7 golova dok je kod domaćina Gergana Grozdanova upisala 9 golova. Za igračicu utakmice proglašena je Jovana Drašković koja je je bila sjajna na golu domaće ekipe. Utakmicu su sudili Dragan Milošević i Marjan Golubović iz Leskovca. Delegat je bila Valentina Stanković.

14.03.2021. – 18:00 ORK Beograd – ŽRK Pančevo 25:30 (15:19)

Rukometašice ORK Beograda su hali USC “Voždovac” ugostile ekipu ŽRK Pančeva koja je posle 60 minuta igre slavila rezultatom 25:30 (15:19) i tako se kotirala kao 5. ekipa Super B lige dok je ORK Beograd 9. na tabeli. Solidno su startovale domaće ali su ubrzo Pančevke preokrenule rezultat i do 12. minuta imale 6:10. Nastavile su u istom ritmu igračice Marka Krstića i do poluvrena su održavale odstojanje. U drugom poluvremenu šansu su imale Beograđanke ali nisu je iskoristile. Već u 48. minutu je bilo jasno da će bodovi otići u Pančevo (22:27). Marko Krstić je napravio par promena gde je šansu dao igračicama sa manjom minutažom te su svoju šansu pametno iskoristile. Kod gostiju najefikasnija je bila Valentina Božinović sa 15 golova a za igračicu utakmice proglašena je Milica Ilić, golmanka Pančeva. U domaćim redovima Nataša Radulović je postigla 10 golova. Utakmicu su sudili Stefan Elezović i Aleksandar Aćimović iz Beograda. Kontrolu suđenja je vršio Petar Boričić takođe iz Beograda.

14.03.2021. – 14:30 RK Junior – ŽRK Sloga 23:33 (11:18)

Mlada ekipa Juniora je u svojoj hali “FSFV” dočekala Slogu iz Petrovca na Mlavi. Gošće su bile apsolutni favorit i napokon su upisale pobedu. Srđan Ilić je u utakmicu ušao sa najjačim snagama. Tek 15ak minuta su se držale Beograđanke a potom je krenula da “raste” prednost gošći koje na poluvreme odlaze sa 11:18. U drugom delu situacija se nije drastično menjala. Sloga je igrala svoju igru a igračice Vladimira Lazića su ostale bez ideje te je na kraju Sloga odnela pobedu sa +10. Kod domaćina najefikasnija je bila Ivana Stanojević sa 6 golova dok je u ekipi Sloge Aleksandra Miletić postigla gol više. Marija Matić je bila igračica utakmice. Utakmicu su sudili Davor Tarajić i Vladan Andonovski iz Pančeva dok je delegat bio Nikola Nenadić iz Kostolca.

13.03.2021. – 19:30 RK Petrovaradin – RK Beograd 27:32 (14:16)

Rukometašice Petrovaradina su u svojoj hali dočekali ekipu Beograda kojoj je trebala pobeda da bude sama na 1. mestu Super B lige. U tome su igračice Đurice Nađa uspele i nakon poraza Crvene zvezde od Topličanina i nakon ove pobede u Petrovaradinu postale 1. ekipa sa 23 boda dok je C. zvezda na 20. Jugoslav Ramić je znao koliko je ova utakmica bitna Beograđankama te je na teren izašao u najjačem sastavu. Ipak Beograđanke otvaraju utakmicu samo kako se poželeti može. Za 6 minuta postigle su 4 gola dok je Petrovaradin bio na nuli. Prvi gol postignut je pred kraj 6. minuta i do 10. su se domaće vratile u utakmicu. Do 25. minuta sve je bilo mirno i gošće su pametno održavale svoju prednost. U jednom trenutku usledio je pad koncentracije što Petrovaradin koristi i dolazi ponovo na -2. Đurica Nađ traži tajm – aut kako bi odmorio svoje igračice a na poluvreme se ipak odlazi rezultatom 14:16. Neizvnosti je u drugom poluvremenu bilo 15ak minuta a zatim beogradski sastav ulazi u seriju golova i “pravi” 19:25. Znao je Ramić da će biti teško da se Petrovaradin vrati na kolosek, stalno je rotirao a veliku šansu domaće imaju u 53. minutu kada ponovo prilaze na -2. Polako su se Beograđanke vratile na kolosek i do kraja utakmice igrale pametno da bi rezultat bio 27:32. Kod domaćina Milica Todorović je bila precizna 10 puta. Isto toliko golova je postigla i Andrea Savić iz gostujuće ekipe koja je proglašena za igračicu utakmice. Sudije na ovoj utakmici bile su iz Čačka, Bojan i Goran Tepavčević dok je kontrolu vršio Petar Vukojičić iz Požege.

13.03.2021. – 14:00 ŽRK Žitorađa – ŽRK Kikinda 27:46 (11:22)

Nastavile su Kikinđanke sa sjajnim partijama u tekućoj sezoni, ostvarivši šestu uzastopnu pobedu. One su u subotu, 13. marta, na gostovanju u Žitorađi, u okviru 13. kola Super B lige, savladali domaću ekipu ŽRK Žitorađa sa ubedljivih 46:27. Najefikasnija u pobedničkoj ekipi bila je Linea Čočaj sa jedanaest postignutih golova koja je bila proglašena za igračicu utakmice. U domaćem sastavu, najefikasnija je bila Teodora Vučković sa osam postignutih pogodaka. Utakmicu su sudili Stefan Zvijerac iz Jagodine i Željko Stamenić iz Aranđelovca. Delegat je bila Vesna Petronijević.

14.03.2021. – 16:30 ŽRK Srem – RK Kučevo 21:16 (9:8)

Rukometašice Srema su u okviru 13. kola Super B lige dočekale iskusnu ekipu Kučeva i nakon 60 minuta borbe slavile rezultatom 21:16 (9:8). Od samog starta rukometašice Srema su uhvatile željeni ritam i do 8. minuta imale 4:0. Brzo su se konsolidovale gošće. U 15. minutu je bilo 6:6 a poslednji gol u prvom delu igre “pao” je u 25. minutu. U drugom delu Kučevljanke nisu imale snage gde je trebalo samo 10 minuta domaćinu da ode na 14:9. Pokušao je Ratomir Erić da vrati svoje igračice na kolosek ali do toga ipak nije došlo. Dušan Drča je u poslednjih 10 minuta ubacio mlađe igračice koje su odigrale solidno. Najefikasnija kod gošći bila je Milica Vranić sa 5 golova dok su u ekipi Srema po 5 puta bile precizne Tina Paunić i Aleksandra Mitić. Za igračicu utakmice proglašena je Jovana Janković koja je bila nerešiva enigma na golu Srema. Utakmicu su sudili Filip Šorak i Stefan Berdić iz Beograda dok je kontrolor bio Milivoj Sekulić iz Pančeva.