Retrospektiva: Super B liga - Žene - 12. kolo

10.03.2021. – 19:30 ŽRK Crvena zvezda – ŽRK Pančevo 29:27 (13:12)

Rukometašice Crvene zvezde savladale su Pančevo u okviru 12. kola Super B lige na Banjici – 29:27 (13:12). Još jedna utakmica koja je bila test karaktera i koji su položile izabranice Vesne Bojković. Zvezdinim devojkama ni naporan ritam nije predstavljao prepreku da upišu deseti trijumf. Prvo poluvreme je proteklo u većem delu u igri gol za gol. Crveno-bele su uspele da neutrališu najboljeg strelca lige i najbolju igračicu gostiju, krilo Valentinu Božinović, a kada nije išao šut, odbrana je radila žestok i odličan posao. U prvoj trećini prvog poluvremena Zvezda je preko kapitena Jovane Ristić stigla do 5:2, ali su Pančevke brzo vratile u meč. Uglavnom je Zvezda imala +2, Pančevo je uspevalo da povuče jedan nazad ili da izjednači, što u velikom meri nije dozvoljavala Tamara Jelić. Nervoza je učinila svoje, pa su obe ekipe promašile po dva sedmerca u prvom poluvremenu. Na kraju prvog dela, Tijana Simić je pogodila za 13:12, prednost koju je sačuvala Zvezdi Jelićeva. U nastavku, odgovor Zvezde. Brza serija od tri vezana gola za prednost od plus 5, vođstvo koje su kontrolisale crveno-bele do 46. minuta, kada je Jelena Kostrešević pogodila za 24:18. Umor je učinio svoje, pad koncentracije, što je Pančevo iskoristilo i serijom od pet vezanih golova uvelo meč u neizvesnu završnicu, (24:23, 53. minut). Probudile su se Zvezdine devojke, u bitnim momentima je dva puta pogodila kapiten Jovana Ristić. A kada je jak kolektiv, kada je jaka grupa, ona uvek izbaci pojedinca. Ovog puta to je bila Maša Erdeljanović. Pivotmen Crvene zvezde je svaku asistenciju Jovane Ristić pretvarao u gol. Prvo je Tamara Jelić ponovo bila senzacionalna. Odbranila je udarac sa sedam metara Darinki Petronijević, a zatim nakon odbitka koji je završio u rukama iste igračice i čist zicer. Tijana Simić i Marija Mitrić su sa dva gola na trideset sekundi pre kraja donele Pančevu 28:27, da bi Zvezda odigrala poslednji napad sjajno. Fenomenalna asistencija Jovane Ristić za Mašu Erdeljanović koja je potvrdila Zvezdinu pobedu – 29:27. Maša Erdeljanović je ponela epitet igračice utakmice i najefikasnije igračice sa 8 golova. Kod gostiju najefikasnija je bila Tijana Simić sa 7 golova. Utakmicu su sudili Dejan Martinović i Branislav Ćirković dok je kontrolu suđenja vršio Zoran Mikić.

10.03.2021. – 18:00 ŽRK Sloga – ORK Beograd 25:27 (10:13)

Rukometašice Sloge iz Petrovca na Mlavi i dalje ne mogu da pronađu željeni ritam. Ponovo su poražene. Ovoga puta pobedu je odnela ekipa ORK Beograda rezultatom 25:27 (10:13) i tako se kotirala kao 9. ekipa lige sa 10 bodova dok Sloga ima 6. Iako je strateg Sloge najavio povratak na kolosek to se ovoga puta nije desilo. Željko Janković je dobro spremio beogradsku ekipu i od samog početka je vođstvo bilo na strani gostujuće ekipe. Do 20. minuta je domaćin i mogao da parira a potom su se Beograđanke razbudile i furiozno otišle na +4 (6:10). Trener Sloge je zatražio tajm – aut kako bi prekinuo seriju golova i na kraju je to uradilo plodom. Sloga je počela da smanjuje prednost i na kraju prvog dela je prednost gostiju bila +3. Ni desetominutni odmor nije mogao da pomogne domaćinu. Kada su istrčali na teren Beograd je nešto bolje otvorio utakmicu i do 37. minuta imao 11:17. Ponovo je posegao za tajm – autom Srđan Ilić i do 40. minuta Sloga vraća na -3. Tražile su domaće igračice “rupe” u odbrani ali mnogo šuteva je bilo sa distance. Već u 54. minutu je bilo 21:25 gde je trener gostiju rotirao i omogućio mlađim igračicama da zaigraju u Petrovcu na Mlavi. Do kraja Sloga je uspela da priđe na -2. Kod domaćina najefikasnija je bila Dunja Radević sa 8 golova dok je kod gostiju 11 golova postigla Maša Stevanović koja je bila najbolji pojedinac ovoga susreta. Utakmicu su sudili Dušan Petrović i Marko Jovanović iz Rače a delegat je bila Marija Lojpur iz Kragujevca.

10.03.2021. – 16:00 RK Beograd – RK Junior 24:19 (11:9)

Junior je počeo da igra sve bolje i bolje. Ovoga puta su izabranice Vladimira Lazića gostovale ekipi Beograda. Iako su pružile sjajnu partiju igračice Juniora ovoga puta su morale da priznaju Beogradu da je bolja ekipa što prikazuje i tabela. Do 5. minuta domaćin nije mogao da nađe pravu meru za Juniorke. Povele su 0:3 a potom i 2:6. Brzo su se stvari promenili i u 27. minutu domaćin ima 11:7 a poslednja dva gola u prvom delu postiže gost i na poluvreme odlazi sa zaostatkom od 2 gola. Do 45. minuta je Beograd bio dominantan a potom su se u utakmicu vratile gošće (16:15). Đurica Nađ je brzo vratio na teren prvu postavu i do 52. minuta njegova ekipa dolazi do rezultata 22:16 gde je moglo da se nasluti kakav će biti kraj. Nisu silile domaće, znale su da je Junior jako mlada ali i veoma perspektivna ekipa te su polako do kraja igrale baš onako kako želi Nađ i zatim je usledilo slavlje za prvu poziciju na tabeli Super B lige. Kod gostiju Vladislava Rogulja je pružila sjajnu partiju i postigla 7 golova dok je u domaćoj ekipi 6 puta bila precizna Marija Ilić. Za igračicu utakmice proglašena je osamnaestogodišnja Daliborka Mitrović koja je postigla 2 gola. Utakmicu su sudile Milica Dondić i Aleksandra Milošević. Kontrolor je bio Srđan Lončarević. Svi su bili iz Beograda.

10.03.2021. – 20:00 ŽRK Kikinda – RK Petrovaradin 24:23 (13:14)

Rukometašice Kikinde su u hali “Jezero” ugostile ekipu Petrovaradina i posle preokreta slavile rezultatom 24:23 (13:14). Znali su Mihajlo Petković i Jugoslav Ramić da će ovo biti pakleno teška utakmica te su u najjačim sastavim startovali. Vojvođanski derbi je pokazao puno. Krenule su gošće veoma ofanzivno i do 7. minuta imale 1:4 ali je do 15. minuta domaćin uspeo da pronađe željeni ritam i da smanji prednost na 6:7. Usledio je ponovo pad a to pametno koriste igračice Petrovaradina i odlaze na 6:10. Nije želeo trener domaće ekipe da traži tajm – aut već je pustio svoje izabranice da se same konsoliduju. Uspele su u tome i do poluvremena su smanjile zaostatak na -1. Drugi deo igre pokazao je mnogo više. Na teren kao da je istrčala neka druga ekipa. Kikinda je imala sve u svojim rukama i posle 17 minuta igre ima +4 (20:16). Neshvatljiv je bio ovaj pad gostujuće ekipe a nemir u utakmicu vraćaju povratkom u 56. minutu (22:22) a potom i vođstvom (22:23). Odgovornost preuzima Čubrilo i rezultat je ponovo izjednačen (23:23). Minut pre kraja Petković zove svoje izabranice na minut odmora gde organizuje napad za pobedu. Nisu domaće imale ideju a potom se ni od kuda stvorila osamnaestogodišnja Milica Perović koja je svojim pogotkom donela pobedu Kikindi. Iako je u gostujućoj ekipi čak 15 golova postigla Milica Todorović to nije bilo dovoljno za slavlje Petrovaradina u Kikindi. Kod domaćina Željana Radaković je postigla 6 golova a za igračicu utakmice je proglašena Milica Perović koja je postigla 3 gola od toga jedan pobedonosni. Službena lica bila su iz Pančeva. Sudije Davor Tarajić i Vladan Andonovski. Kontrolor je bio Milan Kosanović.

10.03.2021. – 18:00 ŽRK Topličanin – ŽRK Srem 25:25 (12:12)

U Prokuplju je odigrana veoma zanimljiva utakmica 12. kola Super B lige gde su se sastale rukometašice Topličanina i Srema iz Sremske Mitrovice. Posle velike borbe usledila je podela bodova 25:25 (12:12) iako je Topličanin mogao da uzme oba boda. Nakon 12 odigranih kola i Topličanin i Srem imaju isto bodova uz isti učinak uz to da rukometašice iz Prokuplja imaju gol razliku +14 dok je Srem na +9. Utakmicu je otvorila Aleksandra Mitić a potom je izjednačila iskusna Olja Nikolić. Igralo se gol za gol sve do 19. minuta a zatim domaćin prvi put ima +2 (7:5). Brzo je Srem vratio na minimalni zaostatak, usledilo je izjednačenje a potom minimalna prednost Topličanina i tako sve do poluvremena gde prvi deo zatvara golom igračica Srema Tina Paunić. Toma Kovačević je imao 10 minuta da konsoliduje ekipu Topličanina. Izašle su mnogo raspoloženije što je pokazao rezultat u 42. minutu (20:17). Dušan Drča je izrotirao što je urodilo plodom i Srem je u 56. minutu ponovo u igri (24:24). U 58. minutu je gol postigla brzonoga Gergana Grozdanova a za izjednačenje je pucala Tina Paunić. Kod domaćina 3 igračice su upisale po 6 golova (Jovana Jovanović, Olja Nikolić i Gergana Grozdanova). Kod devojaka iz Sremske Mitrovice najefikasnija je bila Aleksandra Mitić sa 11 golova a za igračicu utakmice proglašena je junakinja koja je donela bod, Tina Paunić sa 9 golova. Službena lica bila su iz Leskovca. Sudije Miloš Radojičić i Predrag Marinković. Kontolor je bio Slobodan Tasić.

RK Kučevo – ŽRK Žitorađa 10:0 (Službeni rezultat)