Fonov deveti trijumf u nizu

Lider na tabeli, u sali koju deli sa današnjim nominalnim gostom, očekuje devetu uzastopnu pobedu i nastavak sjajnog niza uspeha. Međutim, veoma bitna činjenica je ta da je Konjarnik poslednji tim kojeg FON nije uspeo da pobedi odigravši 2:2 u 5. kolu tekućeg prvenstva.
Iznenađenje na samom startu, sekundara je obrnula tek prvi krug, a gosti preko Šljukuća dolaze u vođstvo. Utakmica je na samom startu dobila na intezitetu. U 7. minutu se desio mali kuriozitet, povredio se glavni sudija Lazarević, pa ga je zamenio treći, Savić.
FON neprekidno igra na protivničkoj polovini, međutim gosti se sve vreme uspešno brane, dok iz brzih kontranapada preko Ristanovića i Šljukuća opasno ugrožavaju gol sigurnog Josimovića. Petrašević, Pršić i Lazić ne uspevaju šutevima sa distance da savladaju sjajnog Drndarevića. Odbrambeni blok Konjarnika je izdržao sve nalete do 17. minuta kada Lazić šutem sa 12 metara uspeva da savlada nemoćnog Drndarevića. U istom minutu domaći dolaze u vođstvo pogotkom Pešića. Koncentracija je malo popustila u gostujućoj odbrani, Radovanović minut kasnije iz povoljne prilike pogađa stativu.
Momci iz Konjarnika su se energetski potrošili u prvom poluvremenu i već u 2. minutu nastavka rezultat na semaforu je 3:1. Pešić je sa 12 metara pogodio rašlje, golman Drndarević je samo ulepšao pogodak. Mnogo mirniji tok utakmice je bio u nastavku, kao da je pobednik već bio odlučen, Konjarnik se čuvao za po njih veoma bitnu utakmicu sa Zvezdom sledećeg vikenda, dok ni FON nije imao razloga da forsira, jer i oni na programu imaju utakmicu sa preporođenim Zemuncima.
U poslednjem kvartalu beležimo da je Pešić postigao svoj het trik, a četvrti gol za FON, igrao se 30. minut. Dva minuta kasnije divna akcija na drugoj strani, Ljujić je uposlio Vićića koji sa 4 metra loptu šalje samo do stative gola FON-a. Rezultatom 4:1 je završena ova, naročito u prvom poluvremenu, zanimljiva utakmica.

FON - KONJARNIK 4:1 (2:1)

SALA: USC Voždovac-Šumice. SUDIJE: Lazarević Predrag (Savić Marko) i Ninić Đorđe. STRELCI: Lazić 17, Pešić 17, 22. i 30.min (FON), Šljukić 2.min (Konjarnik). ŽUTI KARTONI: Pešić i Mandić (FON), Kokotović i Ratković (Konjarnik).
FON: Josimović, Lazić, Radovanović, Pešić, Pršić - rezerve: Vulić, Krasnić, Brkić, Borisavljević, Petrašević, Pavlović, Mihić, Stanković, Mandić.
KONJARNIK: Drndarević, Kokotović, Ljujić, Šljukić, Vićić - rezerve: Ivanović, Grujić, Ivić, Milutinović, Ristanović, Malović, Jovanović, Ratković.