Zemunska lokomotiva nezaustavljiva

Tim Zemuna koji je na poslednjih pet utakmica osvojio 11 bodova, želi večeras da nastavi sa uspešnim nizom protiv favorizovanih Nišlija. Naime, gosti se nalaze na trećem mestu na tabeli, a njihov pobedonosni niz je prekinut proteklog vikenda kada su izgubili kući od vodećeg FON-a, tako da dolaze u Zemun sa najvišim ambicijama.

Utakmica je započela u visokom ritmu, gosti već u 5. minutu pogađaju stativu, Nemanja Jovanović nije imao sreće pri šutu. Nišlije nastavljaju da tehnički dominiraju, ali i Zemun ima svoje adute. Arsićev udarac sa 5 metara u 6. minutu volšebno je odbranio golman gostiju Đorđević. Igra se dinamično i snažno, ali sve do 15. minuta nema stopostotnih prilika, a tada Arsić sa 6-7 metara pogađa stativu gola gostiju.

Manji incident se dogodio u 18. minutu kad su se pokoškali domaći igrač Vujasinović i gostujući Nemanja Jovanović, pa su oba otišla na prevremeno hlađenje. U igri sa tri čoveka u polju bolje se snalaze domaći i 55 sekundi pre kraja poluvremena dolaze u vođstvo preko Majstorovića.

Snažno Zemun počinje drugo poluvreme. U 22. minutu posle divnog duplog pasa Arsića i Đuričića, ovaj potonji realizuje zicer za 2:0. Gosti iz Niša potom daju sve na napad, Zemunovi futsaleri se hrabro i požrtvovano brane. Petrović u 31. minutu ima veliku šansu da postigne pogodak sa 4 metra, njegov udarac je odbranio golman Zemuna, Radmanović. Domaći uzvraćaju u 33. minutu, Vujasinović nije imao sreće pogodivši stativu.

Umesto da obezbede pobedu Zemun prima gol. Stojiljković posle solo prodora postiže prvenac za goste u 34. minutu i utakmica ponovo dobija na neizvesnosti. Međutim zemunska lokomotiva je nezaustavljiva, igra magično poput predsednikovog nadimka i samo minut kasnije ponovo vodi dva razlike. Projektil Mandića sa 10 metara pocepao je mrežu.

Winter sport ima stativu u 39. minutu, koju pogađa Maksimović nakon odbrane Radmanovića, a isti igrač 17 sekundi pre kraja uspeva da postigne i drugi gol za goste, ali za bilo kakav preokret je bilo isuviše kasno.

Posle nove pobede, Zemunci će narednog vikenda biti gosti lideru, ekipi FON, a pre toga u Rakovici su gosti trećeligaša Studenta u četvrtfinalu Kupa Srbije, dok u Niš, ekipi Winter sporta dolazi četvrtoplasirano Vranje u derbiju kola.

ZEMUN SAMO PRAVO - WINTER SPORT 3:2 (1:0)

SALA: Pinki. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Radojčić Petar i Jocović Miloš. STRELCI: Majstorović 20.min, Đuričić 22.min i Mandić 35.min (Zemun SP), Stojiljković 34.min i Maksimović 40.min (W.sport). ŽUTI KARTONI: Vujasinović, Lekić, Margetić i Mandić (Zemun SP), Janković i Stojković (W.sport). CRVENI KARTONI: Vujasinović 18.min (Zemun SP), N.Jovanović 18.min (W.sport).
ZEMUN SAMO PRAVO: Radmanović, Milosavljević, Đuričić, Mandić, Vujasinović - rezerve: Margetić, Kalanović, Denić, Majstorović, Arsić, Milenović, Tomić, Lekić, Jelić.
WINTER SPORT: Đorđević, Janković, Stojković, N.Jovanović, Vuletić - rezerve: Knežević, Maksimović, Petrović, Stojiljković, P.Jovanović.