Zvezdini omladinci i pored pobede nisu oduševili

Na renoviranom stadionu FK Bežanije odigrana je zaostala utakmica 22. kola između omladinaca Radničkog sa Novog Beograda i Crvene zvezde. Nakon jesenjeg dela sezone Novobeograđani se nalaze na 18. mestu, iza njih su samo Trajal i Novi Sad, dok Zvezda sa 3. mesta gleda u leđa vodećem Brodarcu i Partizanu.

Domaći su hrabro započeli utakmicu, bez respekta prema favorizovanom rivalu. Igrali su otvoreno, spremni na nadigravanje, ali je prvu priliku za gol imao Radulović u 20. minutu, šutirao je glavom sa 12 metara, lopta je otišla nekoliko desetina centimetara kraj gola domaćih.  Zvezda je počela da igra ofanzivnije, u 30. minutu Nikola Mituljikić je šutem sa 20 metara dobro zagrejao dlanove golmana Radničkog, Kožula. Posle centaršuta Bjelanovića, volej šutem sa 16 metara Radojević je uzdrmao gornji deo prečke, igrao se 34. minut. Međutim, to je bilo sve za prvo poluvreme koje je završeno bez golova.

Zvezda od samog početka drugog poluvremena vrši neviđen pritisak i to je urodilo plodom u 53. minutu kad je Kahvić udarcem glave sa 6 metara smestio loptu u mrežu. Igrao se 59. minut kada je Nikola Mituljikić uputio sjajan centaršut, a Lukić sa 12 metara poslao glavom loptu u rašlje za 0:2. Posle toga igra se uglavnom na sredini terena, a domaći su pripretili u 79. minutu kada Janković izlazi sam na 12 metara, ali njegov šut završava na zaštitnoj ogradi iza gola. Potvrdu pobede Zvezde je overio Radulović u 84. minutu nakon još jedne asistencije N.Mituljikića.

Radnički se nije predavao do kraja, njegovi momci su se borili kao lavovi, ali je individualni kvalitet gostiju presudio. Narednog vikenda Radnički gostuje kanarincima u Novom Sadu, dok Zvezda ide u komšiluk na Banovo brdo.

RADNIČKI (NB) - CRVENA ZVEZDA 0:3 (0:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Trifković Dejan. POM.SUDIJE: Radoičić Nenad i Borović Nikola. STRELCI: Kahvić 53.min, Lukić 59.min i Radulović 84.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Janić (Radnički NB), Radulović i Radojević (C.Zvezda).
RADNIČKI (NB): Kožul, Stijović, Janić, Vasiljević (Bogićević), Biočanin (Sretenović), Stijepović, Ivković (Nikolić), Miljković (Spišić), Vučinić (Ristić), Nuredini, Janković.
CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Bjelanović, Radojević (Marić), Leković, Lukić, Krstić (Knežević), Ćurić (M.Stojanović), J.Mituljikić (L.Stojanović), Kahvić (Pirgić), N.Mituljikić, Radulović.

Radnički (NB) 0 : 3 Crvena zvezda
RFK Grafičar 3 : 0 Čukarički
Spartak ŽK 5 : 0 Radnički (N)
Mladost (L) 1 : 0 Radnički 1923
IMT 1 : 0 Vojvodina
Rad 1 : 2 Partizan