Nova energija za Slogino slavlje

Vredna pobeda "belih" protiv favorizovanog Dinamika

Sa trećim trenerom na klupi u ovoj sezoni, bez povređenog prvog strelca Miroslava Radića, košarkaši Sloge su posle teškog poraza, od Metalca u Kraljevu, ugostili Dinamik. Dragan Kostić je uspeo da unese potrebnu energiju, agresiju, odvezale su se ruke domaćima koji su u prva četiri napada nepogrešivo pogađali za tri poena. Sloga je u prvoj četvrtini pogodila šest trojki, stekla brzo dvocifrenu prednost,a novina je bila veća minutaža i značajnija uloga mladih igrača Spasojevića i Petrovića.

U drugoj četvrtini Sloga jenastavila u istom ritmu, dok su gostimalo sredili redove, Gregor Glas je bio najzapaženiji i održavao Dinamik u rezultatskom priključku. Mic po mic i Beograđani su se potpuno približili, posle poena kapitena Đorđevića imali su samo tri poena zaostatka 39-36. Zahvaljujući dobroj odbrani i mladom Petroviću Sloga je napravila mini srriju 5-0, pa su Beograđani tražili predah u pokušaju da do odlaska na veliki odmor smanje trenutnu razliku. Nisu u tome uspeli, Sloga je imala osam poena prednosti 48-40.

U drugom poluvremenu Dinamik je počeo sa četiri vezana poena,ali je Sloga brzo uzvratila i stigla do 12 poena prednosti. Bio je to period koji je ponovo sa nekoliko lepih poteza obeležio mladi Bogdan Petrović. Sloga je u odličnom ritmu odigrala treću četvrtinu, gosti nisu imali priliku da načine bilo kakav preokret. Mladi Luka Spasojević je trojkom stavio tačku na ovaj deo igre 72-55. Rapsodija odigre u poslednjoj četvrtini u kojoj je mladi Luka Spasojević bravurama naterao malobrojne u dvorani da ustanu i ovacijama nagrade učinak mladog košarkaša. Sloga je upravo posle novih poena mladog pleja stigla do velikih 76-55,a igrao se 32. minut meča. Usledila je serija gostiju od 9-0 koju su kreirali Vasiljević i Glas, pa su sa Slogine klupe reagovali tajm autom. U finišu utakmice stvari u svoje ruke preuzeo je najiskusniji, kapiten Sloge Uroš Mirković. erijom poena ispod koša uz jednu trojku doneo je svom timu nedostižnih 19 poena prednosti 85-66 samo dva i po minuta pre kraja meča. Sloga je rutinski meč privela kraju i slavila sa 89-74. U sredu anemična grupa građana, u meču sa Dinamikom igrala je jednu od najboljih partija ove sezone i slavila važan trijumf.

KRALjEVČANI SE OPROSTILI OD MIKIJA VUKOVIĆA

Utakmica Sloga-Dinamik počela je minutom ćutanja čime je odata dužna počast legendarnom košarkaškom treneru Mihajlu Mikiju Vukoviću. Rođeni Kraljevčanin i nosilac diplome zaslužnog građanina grada Kraljeva preminuo je u petak u Valensiji.

SLOGA – DINAMIK 89 - 74 (30-22, 18-18, 24-15, 17-19)

Nova hala sportova u Kraljevu. Bez gledalaca Sudije: Jevtović (Beograd), Matić (Kragujevac) i Ilić (Niš)

SLOGA: Kostić 11, Petrović 7, Spasojević 15, Radić, Mirković 20, Šević 2, Čupković 13, Jeftić 4, Vujović, Tomašević, Savić, Samojlović 15

DINAMIK: Pašajlić 7, Glas 19, Radovanović, Svetozarević 1, Ciani, Tomašević 3, Vasiljević 22,Šulović 2, Babović 9, Đorđević 11, Ilinčić

Sloga 89 : 74 Dynamic
Tamiš 96 : 86 Vršac
Radnički SPD 84 : 95 OKK Novi Pazar
Zlatibor 85 : 74 Napredak
Kolubara LA 2003 72 : 78 Mladost
Dunav 101 : 83 Sloboda