Vaterpolisti Bečeja odigrali utakmicu za Riplija

Neverovatno - odigrali su utakmicu bez ijednog isključenja

Vaterpolisti Bečeja su, daleko teže od očekivanog, pobedili beogradski Vračar, ali utakmica će biti upamćena po sasvim drugom parametru. Mladići sa Tise kao da su igrali za Riplija, autora rubrike „Verovali ili ne“, jer za 32 minuta igre u vodi nisu napravili nijedno isključenje!?

- Čitavu večnost sam u vaterpolu, ali nikad nisam odigrao ili video utakmicu da jedna ekipa ne zaradi isključenje. Ne znam kako to da objasnim. Moraću da ih pitam na prvom narednom treningu koji im je voljni momenat bio. Nije problem u rezultatu, mada su kvalitetniji od rivala i razlika je trebala da bude ubedljivija, nego u prilazu utakmici. Dobro je da su, uopšte, pobedili ili su, možda, hteli da dobiju nagradu za fer-plej, u čudu je trener Bečejaca Goran Krstonošić.

Nije da nije bilo lične Bečejaca. Nebojša Velimirov je bio ubedljivo najgrublji domaći igrač, jer je napravio prekršaj za peterac. Isti igrač bi mogao da ponese i epitet „mister promašaj“, pošto mu je golman Beograđana Andreja Stevančević odbranio šest šuteva.

Sama utakmica je imala rezultatski čudan tok. Bečejci su prvi gol postigli 13 sekundi pre isteka prve četvrtine, a strelacje bio Pantić. Povećali su domaći vođstvo (3:1) na poluvremenu, a onda Beograđani treći period  rešavaju u svoju korist rezultatom 3:0 i u poslednji period utakmice ušlo se rezultatom 3:4. Iako od 11 odbranjenih šuteva golmana Bušiće nijedan nije bio u poslednjoj četvtini, gosti mu nisu zatresli mrežu, a Bečejci su tri minuta pre kraja anulirali 0:3 iz prethodne četvrtine i tu stali na 6:4.

Bečej - Vračar  6:4  (1:0, 2:1, 0:3, 3:0)

Bečej: Plivalište zatvorenog bazena OSC „Đorđe Predin Badža“. Bez gledalaca. Sudije: Branislav Đorđević (Novi Sad) i Ivan Saveljić (Subotica). Igrač više: Bečej 12(3), Vračar 0. Peterci: Bečej 0, Vračar 1(0).

Bečej: Bušić (11 odbrana), U. Kovačev, F. Kovačev, Popić, Stanaćev, Pantić 2, Kuprešak 1, Velimirov, Marinković, Bošković 1, Jović 2, Sirotanović, Antanasov, Ićitović.

Vračar: Stevančević (16 odbrana), Rodić 1, Marković, Đorđević, Baroš, Andrin, Mojić 1, Domazet, Poleš 1, Mitrović, Radojičić, Koprivica 1, Mutavdžić.