BASK do tri boda sa igračem više

Foto. Nikola Stepanović

BASK je u 15. kolu na svom stadionu na Carevoj ćupriji dočekao BSK iz Borče nakon poraza u prethodnom kolu u ˝Zemunelu˝ od Teleoptika, sa željom da prikaže bolju igru i rezultat. Od samog početka su imali više od igre, ali ih lopta nije slušala, što se kaže nije htela u gol.
Prvu šansu domaći su propustili u 16. minutu nakon lepe akcije napadačkog reda, Radunović je zakoračivši korak-dva u šesnaesterac gađao rogalj, bio je za malo neprecizan. Gosti su uzvratili 5 minuta kasnije, Ugrica je odigrao povratni pas do Živkovića, ovaj sa ivice kaznenog prostora šutira iz prve nekih pola metra iznad prečke.
U 26. minutu posle neuspele ofsajd zamke Pađen se našao sam pred golmanom gostiju, međutim oklevao je sa šutem i Vukašinović mu ulazi u udarac i otklanja opasnost. Vukašinović se odbranom istakao i u 30. minutu kada je iz rašlji izvadio šut Mihajlovića sa oko 18 metara, koji su svi videli u golu.
U nastavku gledamo još življu i dinamičniju utakmicu, a na radost ekipa i efikasniju. Pađen dovodi BASK u vođstvo u 48. minutu prizemnim udarcem sa ivice kaznenog prostora, lopta pogađa stativu i odbija se u mrežu. Na izjednačenje se nije dugo čekalo. Igrao se 57. minut kada se stvorila velika gužva u šesnaestercu domaćih. Lopta se kao u bilijaru odbijala od jednog do drugog igrača, sve dok nije stigla do Bursaća koji je sa 12 metara šalje u golmanov donji desni ugao.
Mogli su gosti i do drugog gola u 61 minutu, posle lepog prodora po boku Žmirića. Kada je stigao na 13-14 metara od gola opalio je po lopti iz sve snage, ali pravo u dobro postavljenog Koraća. Žmirić pravi nepromišljen potez samo minut kasnije, povlačeći protivničkog igrača sa leđa dobija drugi žuti karton i ostavlja svoj tim sa igračem manje. Nakon isključenja gosti se nisu povukli već nastavili sa nadigravanjem.
BASK ima priliku da povede u 70. minutu, Bogdanović natrčava na jednu odbijenu loptu i hvata volej sa 18 metara, ali biva neprecizan. Na drugom delu terena Svetlićić, nakon prodora i dodavanja Miljkovića, sa samo 7 metara pogađa spoljni deo mreže.
Tenzija na obe klupe, kao i među igračima je rasla kako se susret bližio kraju, pa je u zadnjih dvadesetak minuta pokazano nekoliko žutih kartona zbog prigovora i nedozvoljenih startova. A, onda u smiraj meča dolazi do odluke. Igrao se 89. minut, Vukmirović je poslao sa svoje polovine dubinsku loptu, golman gostiju istrčavši na 20 metara kardinalno je pogrešio promašivši čitav fudbal, pa se Pađen sam ušetao u gol i doneo svom timu vredna 3 boda.
BASK sa 25 bodova deli 6. mesto sa Zvezdarom, kojoj gostuje za vikend, dok su Borčani posle 4 uzastopne pobede doživeli prvi poraz još od 19. septembra i utakmice u Mladenovcu i sa 19 bodova zauzimaju 10. mesto, a u sledećem kolu igraju stari dobri derbi protiv OFK Beograda na svom stadionu.

BASK - BSK 2:1 (0:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Ljubojević Bogdan i Majstorović Marko. STRELCI: Pađen 48. i 89.min (BASK), Bursać 57.min (BSK). ŽUTI KARTONI. Antić (BASK), Svetlićić (BSK). CRVENI KARTON: Žmirić 62.min (drugi žuti) (BSK).
BASK: Korać, Vučetić, Bogdanović, Lukić, Lazarević, Antić, Radičević (Vukmirović), Radunović, A.Mitrović (M.Mitrović), Mihajlović (Baranin)(Krsmanović), Pađen.
BSK: Vukašinović, Jovanov, Miljković, Grujičić, Tatomirov, Jovanović (Dobrilović), Bursać, Živković (Živanović), Svetlićić, Žmirić, Ugrica (Vančagović).

Mladenovac 0 : 1 Radnički (O)
Studentski grad 2 : 0 Jedinstvo
Radnički (NB) 3 : 0 Sinđelić
Leštane 3 : 1 Lokomotiva
Stepojevac Vaga 1 : 4 Brodarac
Sremčica 1 : 1 GSP Polet Dorćol