01.11.2020 Predrag Maravić

Sigurna pobeda Rusina nad Tvrđavom

FK Rusin Ruski Krstur - foto: Predrag Maravić

U prvom delu igrači Rusina bili su ubedljiviji i efikasniji od gostiju iz Bača. U 15. minut domaći su poveli sa 1:0, Srđana Đukanovića u solo prodoru, na desetak metara od mreže obara ga Vvukašin Vujinović, a sudija Nemanja Manić iz Karavukova svira penal. Siguran sa bele tačke bio je Ivan Rac.

U 30. minutu domaći uvećavaju prednost na 2:0, Danojević asistira za Đukanovića, koji sa 20 metara lobuje golmana gostiju Obrena Čučkovića. U 44. minutu, šansa za goste, Vladimir Ralević šutira sa deset metara a lopta pogađa stativu.

U drugom delu meča gosti su ofanzivniji, u 68. minutu smanjuju prednost na 1:2, Petar Malešević sa 18 metara šalje loptu u desni ugao nemoćnog golmana Jovice Kalinića. I onda šlag na tortu, u 90. minut, 3:1 za domaće. Slobodan udarac za Rusin je izveo Dušan Danojević sa 17 metara, poslao loptu preko živog zida u leve rašlje gola gostiju za neopisivo slavlje domaćih.

Trener Rusina Ranko Delić - foto: Predrag Maravić

Trener Rusina Ranko Delić je rekao: - Igali smo indolentno protiv dobrih gostiju iz Bača, na kraju pobeda bez nekoliko standardnih igrača. Cilj nam je da budemo drugi ili treći na kraju prvenstva i da kroz baraž se plasiramo u Vojvođansku ligu. Imamo vrlo dobar odnos sa upravom kluba i to na terenu moramo dokazati. Hvala portal srbijasport.net, bez vas ne bi imali nikakvih informacija iz nižih liga.

Predsednik Rusina Tihomir  Medić - foto: Predrag Maravić

Predsednik Rusina Tihomir  Medić ističe: - Nismo igrali našu igru, ali tri boda smo osvojili. Želim da se zahvalim opštini Kula, koja nam pomaže novčanim sredstvima. Takođe, veliko hvala našim privrednicima iz Ruskog Krstura za pomoć klubu koja traje već decenijama. Naš cilj je da se u baražu plasiramo u viši rang tj. u Vojvođansku ligu. Imamo puno dečaka u svim kategorijama, koji imaju solidne rezultate. Legendarni Joakim Vislavski je ovde počeo igrati i došao do vrha evropskog i svetskog fudbala. Vaš portal pratimo svaki dan i hvala vam što imamo priliku da se predstavimo široj fudbalskoj javnosti u Srbiji i svetu.

Tekst i fotografije: Predrag Maravić