Još jedan poraz ekipe Jedinstva iz Bele Palanke

U subotu, na gradskom stadionu, u Beloj Palanci, u predposlednjem kolu Okružne lige Pirot, odigrana je prvenstvena utakmica između ekipa Jedinstva iz Bele Palanke i Zadrugara iz Krupca. Utakmica je počela dobrom igrom na obe strane i igre koja nije nagoveštavala da će veoma dobra ekipa Zadrugara odneti sva tri boda iz Bele Palanke.

U prvom poluvremenu obe ekipe stvorile su po nekoliko prilika za postizanja pogotka, ali veoma dobri vratari obeju ekipa kod domaćina, Despotović i kod gostiju, Petrović Marko (bivši vratar Srpskoligaša Radničkog iz Pirota) koji su svojim bravoruznim intervencijama spasavali svoja vrata. Kako ekipe nisu mogle da svoju igru krunišu pogocima, do izražaja je došao veoma mladi sudija utakmice Božović Boško, koji svojim suđenjem pokazao da se radi o izvrsnom mladom sudiji koji je svojim znanjem pokazao da ne sudi u Okružnoj ligi Pirot, već kao da sudi u Prvoj ili Srpskoj ligi, jer je svojim autoritetom i znanjem držao sve konce u svojim rukama tokom prvog poluvremena, a to kasnije pokazao i u drugom poluvremenu. Bilo bi prava šteta ne pomenuti i drugog pomoćnog sudiju Tošić Nemanju, takođe veoma mladog sudiju, koji je pokazao da se radi o dobrom sudiji, a to je pokazao svojim pravilnim procenama u svojim odlukama kod ofsajd pozicije i pravilne procene prilikom dosuđivanja. Mnogi čitaoci ovog teksta rekli bi što se o ovim mladim sudijama više piše nego o igri obeju ekipa, ali bila bi prava šteta to ne reći i napomenuti da nije sve tako crno što se tiče sudija u Okružnoj ligi Pirot i da postoje mlade, kvalitetne sudije koji polako ali sigurno sve češće dobijaju priliku da pokažu svoje sudijsko znanje u ovoj ligi, a možda kasnije i na većim ligama.

Drugo poluvreme počelo je takođe izjedančenom igrom, sve do 60 minuta utakmice, kada je igrač gostujuće ekipe Živković Saša iznenadio odbranu domaće ekipe i ugurao loptu u vrata Despotovića, 0: 1 za Zadrugar. Onda iz nepoznatog razloga, igrači domaće ekipe kao da nisu više bili na terenu, već da je postojala samo jedna ekipa na terenu gde su igrači Zadrugara stvarali šanse jednu za drugom, ali koje nisu znali da iskoriste. Tada od navijača Zadrugara iz gledališta moglo se čuti: " Kad se vrnemo u selo nema da ni veruju, če kažu da đi lžemo da smo tako dobro odigrali utakmicu ". Takva dobra igra gostujuće ekipe isplatila se 85 minutu, a za domaću ekipu još jedan hladan tuš, 0 : 2 za ekipu Zadrugara, strelac najbolji igrač ekipe Petrović Nenad. Od tog pogotka sa tribina domaćina čule su se povike od navijača: " Uprava napolje, uprava napolje", jer domaći navijači nisu mogli da veruju da već treću utakmicu gube za redom.

Kada se saberu utisci sa ove utakmice može da se kaže da je ekipa Zadrugara zasluženo pobedila, a da je ova utakmica dobila dvojicu veoma mladih sudija za budućnost.

Gledalaca: 150. Pogoci: Živković u 60. minutu i Petrović u 85. minutu, za Zadrugar.
Opomenuti igrači : Pejčić u 65, Alić u 70 i Đorđević u 73. minut za Jedinstvo, Živković u 60. minut i Lilić u 67. minut za Zadrugar.
Sudije: Božović Boško 8, 5 Krstić Milan 7, 5, Tošić 8, 0. Delegat: Nikolić Siniša.

JEDINSTVO BELA PALANKA: Despotović 8, Alić, 7, Milošević 6, 5, Mladenović 6, Živić 7, Stojanović 6, 5 (Veljković 6), Đoršević 8, Sokolović 6 (Bišković 6), Miladinović 6, Pejčić 6, Marković 6. Trener: Stojić Saša

ZADRUGAR: Petrović 8, Rakić, 7, 5 (Najdanović-)Lilić 7, 5, Đorđev 7, 5, Nikolić 7, 5, Penčić 7, 5, Gubin 7, Mitrović 7, 5 (Nikolić. V -), Živković 7, 5, Petrović 8, Živković 8. Trener : Madić Saša

Igrač utakmice: Živković Saša (Zadrugar)

Gnjilan 0 : 3 Vladimir Durković
Jedinstvo B.P 0 : 2 Zadrugar
Prčevac 0 : 3 Jedinstvo P
Lužnica 3 : 0 Dragoš
Tanasko Rajić 5 : 3 Napredak