Radnički bolji u banatskom derbiju

Strelac jedinog gola Marko Kovačević

Fudbaleri Radničkog na domaćem terenu u banatskom derbiju pobedili su Vojvodinu iz Perleza minimalnim rezultatom 1:0. U 15 minutu Perležani dolaze do prve ozbiljne šanse na meču, kada je Šušnjar dodao Jeftiću koji sa 16 metara upućuje šut, ali na sreću crveno-crnih pogađa stativu Radovića. Bačvanski u 21 minutu izvodi slobodan udarac za domaće sa 25 metara odlično šutira, ali golman Magda sigurno interveniše. Do kraja poluvremena imali su blagu inicijativu fudbaleri Radničkog ali bez golova 0:0.

Nakon faula Kneževića nad Krstinićem u 57. minutu sudija Tanović pokazao je na belu tačku. Penal izvodi Kovačević i pogađa za vođstvo Radničkog.

Radnički:Radović, Ćušić, Bjeluca, Jovanov, Krstinić, Čigoja, Kovačević, Bačvanski, Dučić, Gailović i Matić. Zamenici igraća: Bačko, Vukoje, Lisičić,Mijatović, Kozlovački, Krstin i Bajat.

Vojvodina Perlez : Magda, Banč, Šušnjar, Ješić, Džajski,  Jeftić, Popov, Knežević O., Kajlajdžija, Živanov i Šišnjar. Zamenici igrača: Rađemović, Milenković, Nedeljkov , Ružin, Knežević M., Pešić i Pilipović.

Sloga (Č) 1 : 1 1. Maj Ruma
Sloboda 0 : 0 Dunav
Borac 3 : 2 Hajduk 1912
Dinamo 1945 4 : 2 Bačka 1901
Tisa 0 : 2 OFK Vršac
Mladost (NS) 1 : 0 Omladinac