Bačkotopolci slavili na Novom Beogradu

Susret omladinaca IMT-a i TSC-a je počeo iznenađujuće dobro za goste. Milinković je u 4. minutu rezantnim udarcem sa dvadesetak metara loptu poslao u levi golmanov ugao, za vođstvo 1:0. Nisu se domaći ni osvestili, a već su primili i drugi pogodak. Borić je u 10. minutu parabolom pod prečku sa oko 35 metara iznenadio dekoncentrisanog golmana domaćih Markovića.

IMT dolazi do daha sredinom poluvremena i iz prve ozbiljnije akcije smanjuje rezultat. Lučić je dugom loptom izbacio na ivicu šesnaesterca brzonogog Šabanovića, on je predriblao golmana i ušetao se u gol. Isti igrač se 4 minuta kasnije našao oči u oči sa golmanom gostiju Bursaćem, koji je ovaj put izašao kao pobednik.
U nastavku penal za domaće u 50. minutu. Posle udarca iz ugla Kangrga je u šesnaestercu oborio Pavlovića, a siguran izvođač najstrože kazne je bio Jemović za izjednačenje rezultata na 2:2.

Gosti uzvraćaju u želji da u Bačku Topolu odnesu sva tri boda i stvaraju, ali i propuštaju prilike preko Pantovića u 57. i Krsmanovića u 59. minutu. Odlučujući, treći pogodak za goste postiže Krsmanović u 61. minutu. Šutirao je iskosa sa oko 12 metara u suprotan ugao, a lopta se od stative odbila u gol.

Sada domaći napadaju u želji da makar izjednače, a najveću priliku za gol propušta Lučić u trećem minutu nadoknade kada sa 5 metara šutira pravo u vratara. IMT se posle 8 odigranih kola nalazi na 15. mestu sa 7 osvojenih bodova, dok je TSC dvanaesti sa 11 bodova. Narednog vikenda IMT gostuje u Novom Sadu gde igra sa istoimenom ekipom, dok TSC na svom terenu dočekuje Mladost iz Lučana.

IMT - TSC 2:3 (1:2)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Rabrenović Nikola. POM.SUDIJE: Božović Boško i Obradović Nikola. STRELCI: Šabanović 26.min i Jemović 51.min (k.u.) (IMT), Milinković 4.min, Borić 10.min i Krsmanović 61.min (TSC). ŽUTI KARTONI: Puletić i Slavković (IMT), Kudrić, Krsmanović, Borić, Kangrga i Bursać (TSC).
IMT: Marković, Mihajlović (Jemović), Đuković (Nenadović), Janićijević, Slavković, Mitrović (Nikolić), Šabanović, Daničić (Lučić), Pavlović (Maksimovski), Puletić, Đuričković.
TSC: Bursać, Kudrić, Milinković, Pantović, Mitrović, Kangrga, Rakić (Beskorvajni), Borić (Ćalić), Šević (Zekić), Eleven, Krsmanović (Kolundžija).

Radnički (NB) 2 : 0 Trayal
Voždovac 2 : 1 Internacional
Rad 1 : 0 RFK Novi Sad 1921
IMT 2 : 3 TSC
Mladost (L) 1 : 1 Napredak
Spartak ŽK 0 : 2 Brodarac