Korićani
Čukarički
Spartak ŽK
"Đavolčići" se osladili kraj Nišave

Omladinci Radničkog 1923 osvojili su važna tri boda na gostovanju imenjaku iz Niša u 8. kolu Omladinske lige Srbije – 2:0 (1:0).

Posle dva uzastopna poraza od Crvene zvezde i Čukaričkog, “đavolčići” su ponovo osetili slast pobede, i to u duelu sa jednim od glavnih konkurenata u borbi za opstanak, niškim Radničkim.

Nadali su se potajno učenici Dejana Joksimovića bodovima na gostovanju kraj Nišave, a da te njihove težnje dobiju realno uporište pobrinuli su se Petar Simović i Aleksa Vasić, čiji su pogoci srušili nišku tvrđavu.

Igrao se 9. minut kada je Petar Simović na asistenciju Arsenijevića doveo Kragujevčane u vođstvo. Uprkos ranom vođstvu, izabranici Dejana Joksimovića nastavili su da pletu mrežu oko kaznenog prostora Nišlija.

Trud im se isplatio u 57. minutu, kada je posle prekršaja nad Gvozdenovićem u šesnaestercu domaćina dosuđen kazneni udarac za kragujevački tim. Siguran sa bele tačke bio je Aleksa Vasić za konačnih 2:0.

“Đavolčići” su se zahvaljujući današnjem trijumfu odlepili sa dna tabele i povećali sebi šanse za opstanak u ligi.

Priliku da ponovo obraduju svoje pristalice omladinci Radničkog 1923 imaće narednog vikenda, kada će na pomoćnom terenu stadiona “Čika Dača” ugostiti imenjaka iz Novog Beograda.

RADNIČKI (N) – RADNIČKI 1923 0:2 (0:1)

Stadion:
“Car Konstantin”. Gledalaca: /. Sudija: Milan Mitić (Leskovac). Strelci: Simović u 9. i Vasić u 57. minutu (jedanaesterac) za Radnički 1923. Žuti kartoni: A. Jovanović, Cvejić (Radnički Niš), Dimitrijević, Janićijević (Radnički 1923).

RADNIČKI (N): Stevanović, N. Jovanović (od 69. Galić), Nedeljković (od 4. Cvejić), A. Jovanović, Paunović, Ranđelov (od 76. Pavlović), Stamenković, Petrović (od 60. Dušanić), Spasić (od 60. Damnjanović), Janković, Stojković.

RADNIČKI 1923: Žunić, Pavlović, Dimitrijević, M. Radosavljević, Lakićević, Gvozdenović (od 76. Dimić), Arsenijević (od 76. Janićijević), Jovanović, Đorđević (od 76. Dramićanin), Vasić (od 60. Milojević), Simović (od 90. Ilić).

Omladinske lige Omladinske lige Omladinska liga Srbije Radnički (N) Radnički 1923