Zvezda raspucana protiv Novobeograđana

Zvezda je od samog početka krenula snažno i vršila presing na protivničkoj polovini ne dozvoljavajući protivniku da započne akciju. Pre nego što su došli u vođstvo Knežević i Bačanin su propustili dobre šanse. Bačanin se iskupio u 19. minutu kada se najbolje snašao u gužvi i jedan odbitak smestio u mrežu gostiju.

Nešto kasnije je Bačanin imao još jednu dobru šansu, a onda Bogićević u 36. minutu nespretno pogađa svoju mrežu posle centaršuta Lazića i to je 2:0 za Zvezdu. Gosti nisu ni pošteno zapretili.

U nastavku blic krig Zvezde za 2 minuta i het-trik Bačanina. Prvo u 48. minutu glavom loptu šalje u mrežu posle centaršuta Davida Petrovića, a minut kasnije je posle greške odbrane predriblao vratara i ušetao se u gol. Koliko su gosti bili u podređenom položaju govori i podatak da su prvi direktan udarac na gol Zvezde uputili preko mladog Kežmana u 69. minutu. Mogli su u 77. minutu doći do počasnog pogotka, jer je Knežević na jedan centaršut slabo odreagovao i glavom pogodio sopstvenu prečku.

Zvezda finišira sa još dva gola u mreži Radničkog i to u 81. minutu posle duplog pasa braće Mituljikić, Jovan lagano šalje loptu kraj nemoćnog Antića, a potom u 86. minutu Branković snažno sa 12 metara pogađa donji levi ugao za konačnih 6:0. Što rezultat nije izražen većom razlikom krivci su nespretni napadači domaćih, ali i vratar gostiju Antić koji je svojim bravuroznim intervencijama osujetio Stankovića, Lazetića, Kneževića, kao i u tri navrata braću Jovana i Nikolu Mituljikić.

Zvezda je na vrhu sa 9 maksimalnih bodova, dok Novobeograđani još uvek nemaju osvojen bod, doduše uz utakmicu manje. Za vikend Zvezda dočekuje Čukarički, a ˝Majstori˝ na svom terenu kraj Studenjaka dočekuju Novi Sad.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI NB 6:0 (2:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Stamenković Ivan. POM.SUDIJE: Miškeljin Miloš i Bogićević Goran. STRELCI: Bačanin 19, 48. i 49.min, Bogićević (a.g.) 36.min, J.Mituljikić 81.min i Branković 86.min. (C.Zvezda). ŽUTI KARTON: Novčić (Radnički NB).
CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Lazić, D.Petrović, Krstić, Đurić, Ćurić (B.Petrović), Knežević, Stanković (Branković), Lazetić (J.Mituljikić), Stojanović (N.Mituljikić), Bačanin.
RADNIČKI NB: Antić, Pekić, Todorović (Obradović), Beljić, Bogićević, Novčić (Kantar), Kajtez (Mihajlović), Marković (Milanović), Kežman, Stijović (Ostojić), Stojanović.

Crvena zvezda 6 : 0 Radnički (NB)
Čukarički 4 : 0 RFK Grafičar
Radnički (N) 1 : 3 Spartak ŽK
Radnički 1923 0 : 1 Mladost (L)
Vojvodina 1 : 0 IMT
Partizan 2 : 2 Rad