Voša pobedom najavila finale Kupa!

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Partizana rezultatom 1:0 (1:0), u derbiju poslednjeg kola Super lige Srbije. Pred oko 5.500 gledalaca na "Karađorđu", strelac jedinog gola na meču je bio Čović u 14. minutu (p).

Prva prilika na utakmici je viđena u 13. minutu i to nakon što je dosuđen penal za Vojvodinu. Posle udarca Bojića sa desne strane, u duelu za loptu bili su Vukadinović i Marković, a sudija Miloš Đorđić je procenio da je u pitanju bio prekršaj za najstrožu kaznu. Siguran izvođač penala je bio Čović, koji je tako doveo svoj tim u vođstvo.

Na drugoj strani, Partizan je uzvratio u 30. minutu, kada je, sa oko 25 metara, odlično šutirao Ivanović, ali je sjajno odbranio Simić. Samo minut kasnije, gosti su imali još jednu odličnu priliku, kada je, nakon kornera, udarac glavom uputio Matić, ali je još jednom sjajno odbranio Simić.

U 34. minutu, slobodan udarac za Vojvodinu sa oko 20 metara iskosa je izveo Drinčić, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative. To je ujedno bilo sve od šansi u prvom poluvremenu.

U drugom delu meča, igra se odvijala uglavnom na sredini terena, bez izrazitih prilika za gol. Partizan je više napadao, dok je Vojvodina uglavnom u kontranapadima pokušavala da udvostruči vođstvo. Međutim, novih golova nije bilo, pa je pobeda u derbiju pripala crveno-belima.

Vojvodina: Simić – Andrić, Bralić, Saničanin, Đorđević – Drinčić, Stojković – Vukadinović (od 90. Nešković), Čović (od 46. Zukić), Bojić (od 83. Gemović) – Mrkaić (od 69. Devetak).

Partizan: Popović – Smiljanić, Vujačić, Vitas, Brežančić – L. Pavlović (od 87. Stanojlović), Zdjelar (od 46. Natho) – Stevanović (od 64. Suma), Ivanović, Marković (od 76. Štulić) – Matić.

Javor Matis 5 : 0 Inđija
Vojvodina 1 : 0 Partizan
Čukarički 3 : 1 Mačva
Spartak ŽK 0 : 2 Napredak
Mladost 2 : 0 Rad
Voždovac 1 : 1 Radnik