Pazarci sa dva igrača manje do remija u Zemunu

Poslednja utakmica 24. kola, odigrana je u Zemunu, po sunčanom vremenu i idealnom terenu za igru. Domaćin značajno podmlađen zbog zabrane dovođenja igrača, sa 6 bonus igrača u prvoj postavi i još 5 na klupi, dok je Novi Pazar zbog povreda bio lišen pomoći 3 standardna prvotimca. Domaći su snažno i veoma ambiciozno otvorili utakmicu, a prvu priliku za vođstvo su propustili već u 6. minutu. Posle izvedenog udarca iz ugla najviši u skoku je bio Mijailović, uputio udarac glavom, vratar gostiju je loptu odbio na nogu Pavloviću, koji sa par metara šutira preko gola. Kapiten Đalović 3 minuta kasnije hvata volej na 12 metara od gola, posle centaršuta, ali biva neprecizan. Ristović u 11. minutu posle solo prodora šutira u vratara Drobnjaka sa 7-8 metara i ta šansa odlazi u nepovrat. Igrao se 26. minut kada Petrović snažno šutira sa oko 14 metara, ponovo se Drobnjak istakao odbranivši ovaj put nogom.

Zemun najzad dolazi u zasluženo vođstvo u 33. minutu. Adžibaba je lepo proigrao Njamculovića na penaltiku, a ovaj osamnaestogodišnjak poput iskusnih rutinera loptu šalje u mrežu kraj istrčalog vratara. Tek posle primljenog pogotka gosti uspostavljaju ravnotežu na terenu. Alivodić u 39. minutu šalje upotrebljiv centaršut, loptu je Bogdanovski iz prve odigrao ka usamljenom Marovcu, a ovaj sa 5 metara šutira traljavo pokraj gola. U 43. minutu zbog simuliranja prekršaja u kaznenom prostoru Miloš Đokić dobija drugi žuti karton te Pazarci ostaju sa 10 igrača.

Tu nije bio kraj nedaćama gostiju, jer vratar Drobnjak u 53. minutu dobija direktan crveni karton zbog igranja rukom van kaznenog prostora, sprečivši u izglednoj šansi Križana. I umesto da rutinski sa dva igrača više Zemunci utakmicu privedu kraju, najiskusniji kod njih Miloš Pavlović pravi veliku glupost u 74. minutu. Posle bezazlenog centaršuta gostiju u šesnaesterac domaćih, on sa obe ruke bespotrebno obara na zemlju Rubežića i za dobrog sudiju Mitića nije bilo dileme, penal. Siguran izvođač najstrože kazne je Selimović, poslavši loptu u jedan, a vratara Krunića u drugi ugao.

Domaći tek tada shvataju da je vrag odneo šalu i da imaju brojčanu prednost koju moraju iskoristiti. Navaljuju svim silama ka golu rezervnog vratara Đulčića. Prvo rezervista Grgić u 80. minutu sa ivice šesnaesterca upućuje snažan, ali zamalo neprecizan udarac, a 3 minuta kasnije Pantić loše prima loptu, upućenu od Pavlovića, na svega par metara od gola. Poslednji trzaj domaćih je bio u 90. minutu, Pantić snažno šutira, lopta se od nesigurnog vratara Đulčića odbija do Križana, a ovaj sa par metara udaljenosti pogađa još jednom Đulčića i tako ostavlja svoj tim bez nade da zabeleži zlata vrednu pobedu.

Težak period je pred Zemunom u borbi za opstanak i ukoliko sledećeg vikenda pred svojim navijačima ne savlada fenjeraša Smederevo, može slobodno da pakuje kofere za selidbu u niži rang.

ZEMUN - NOVI PAZAR 1:1 (1:0)

STADION: Gradski stadion Zemun. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Mitić Milan. POM.SUDIJE: Mitić Miloš i Antić Nikola. STRELCI: Njamculović 33.min (Zemun), Selimović 75.min (k.u.) (Novi Pazar). ŽUTI KARTONI: Križan, Pavlović i Stokić (Zemun), Selimović (Novi Pazar). CRVENI KARTONI: Đokić 43.min (drugi žuti) i Drobnjak 53.min (Novi Pazar).
ZEMUN: Krunić, Križan, Ristović (Pantić), Njamculović (Grgić), Petrović, Pavlović, Crnomut, Stokić, Mijailović, Adžibaba (Čelar), Đalović.
NOVI PAZAR: Drobnjak, Koraksić (Zimonjić), Delimeđac, Bogdanovski (Lončar), Rubežić, Selimović, Hot (Đulčić), Marovac, Pajović, Đokić, Alivodić.