Pobeda Voše na krovu

Prva utakmica 24. kola je odigrana po idealnim uslovima za igru. Lepo vreme i dobra atmosfera na tribinama su doprineli da utakmica bude borbena i kvalitetna. Treba napomenuti da na klupi Vojvodine nije sedeo šef stručnog štaba Nenad Lalatović zbog prehlade, te ga je zamenio pomoćnik Šarac.

Posle početnog ispitivanja snaga prvu ozbiljniju priliku su imali domaći i iskoristili je. Igrao se 21. minut kada je Nišić lepo uposlio Zličića na ivici kaznenog prostora, a ovaj rezantnim šutem loptu poslao u sam donji desni ugao gola Vojvodine.
Posle primljenog gola gosti preuzimaju inicijativu i do izjednačenja su mogli 4 minuta kasnije. Vratar domaćih je slabo ispucao loptu i ona je došla na noge Bojiću koji traljavo šutira sa 12 metara u vratara Ilića. Isti igrač je bio precizniji u 30. minutu i postigao gol za 1:1. Vukadinović je lepo centrirao, a Bojić loptu zakucao glavom u mrežu sa peterca. Potom je Mladenović u 37. minutu opalio sa dvadesetak metara po zemlji, a Ilić vrhovima prstiju loptu izbacuje u korner.

Vojvodina je u 41. minutu izvela sjajan kontranapad. Loptu je povukao Drinčić uposlivši Mladenovića po boku, a ovaj u šesnaesetrcu pronašao Mrkaića koji šutira u dobro postavljenog vratara Zmajeva. Kazna umalo na drugoj strani 2 minuta kasnije. Hajdin je posle prodora po levoj strani ubacio loptu na par metara od gola, a Nikolić je bio kratak za koji centimetar, pa su igrači iz odbrane gostiju otklonili opasnost.
Tek što je počelo drugo poluvreme Vojvodina je došla u vođstvo. Igrao se 48. minut, Bojić je povukao kontru sa centra i izbacio brzonogog Vukadinovića, ovaj je protutnjao kroz odbranu domaćih i loptu smestio Iliću iza leđa. Domaćin se tada trgnuo i krenuo ozbiljnije da napada.

Stojčev u 52. minutu, zatim Živojinović u 59. i Nikolić u 79. minutu su šutevima sa distance probali da ugroze gol Vojvodine, ali je u sva tri navrata Rockov dobro intervenisao. Na drugoj strani Đuričin je u 77. minutu lepo prevario Lasickasa, šutirao snažno sa desetak metara, istakao se i vratar domaćih.

Poslednju priliku za izjednačenje je propustio da realizuje Stojčev u prvom minutu nadoknade, kada šalje projektil sa 18 metara za koji centimetar iznad prečke.

Ovo je četi Radomira Kokovića bio četvrti poraz u nizu ovog proleća čime su ugrozili mesto u plej-ofu. Narednog vikenda Voždovac gostuje davljeniku Inđiji, gde mora tražiti sva 3 boda, dok Vojvodini na ˝Karađorđe˝ dolazi čvrsta ekipa Mladosti iz Lučana.

VOŽDOVAC - VOJVODINA 1:2 (1:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 600. GL.SUDIJA: Jovanović Srđan. POM.SUDIJE: Stojković Uroš i Mihajlović Milan. STRELCI: Zličić 21.min (Voždovac), Bojić 30.min i Vukadinović 48.min (Vojvodina). ŽUTI KARTONI: Hajdin i Stoisavljević (Voždovac), Bralić i Stojković (Vojvodina).
VOŽDOVAC: Ilić, Cvetković, Stojčev, Nišić, Zličić, Lasickas, Živković, Nikolić, Živojinović (Cvetićanin), Gjorgjievski (Stoisavljević), Hajdin.
VOJVODINA: Rockov, Saničanin, Đorđević, Andrić, Drinčić, Mladenović (Đuričin), Mrkaić (Čović), Bojić, Bralić, Stojković, Vukadinović (Zukić).

Javor Matis 2 : 2 Spartak ŽK
Mladost 1 : 0 Čukarički
Voždovac 1 : 2 Vojvodina
Radnički (N) 2 : 1 Inđija
Crvena zvezda 0 : 0 Partizan
Proleter 1 : 1 Mačva