Golovima u prvom i poslednjem minutu Vojvodina pobedila Radnički

Radnički Mladost fudbalPrvi poraz u prolećnom delu sezone; ilustracija; foto: Vanja Keser

Rezultatom 3:0 Vojvodina je pobedila Radnički na stadionu "Karađorđe", u 23. kolu Superlige i na debiju novog trenera "Reala sa Nišave" Radoslava Bataka. Momčilo Mrkaić je umeo da iskoristi nepažnju niških fudbalera na početku i kraju meča, pa je pogodio u 1. minutu, a onda i u sudijskoj nadoknadi.

Centaršut Aranđela Stojkovića Mrkaić je zahvatio glavom i pogodio, za 1:0 u već u prvom minutu.

Skoro 70 minuta čekalo se na novi pogodak. U 69. minutu prednost Vojvodine duplirao je Miljan Vukadinović, lepim pogotkom sa razdaljine od preko 20 metara.

U sudijskoj nadoknadi Mrkaić se postarao da se trijumf njegove "Voše" podvede pod ubedljiv, pošto je još jednom zatresao mrežu gostiju, za konačnih 3:0. Niški sastav je uprkos porazu zadržao 6. poziciju u Superligi, samo što sada zaostaje pet bodova za TSC-om iz Bačke Topole.

Sledeće, 24. kolo Superlige igra se ovog vikenda, a u njemu će Radnički u nedelju, 1. marta, dočekati Inđiju.

Rad 1 : 1 Javor Matis
Napredak 0 : 1 Radnik
Mačva 0 : 1 TSC
Partizan 3 : 1 Proleter
Inđija 1 : 1 Crvena zvezda
Vojvodina 3 : 0 Radnički (N)
Čukarički 2 : 1 Voždovac
Spartak ŽK 3 : 1 Mladost