Čuka srušio građevinu

Četvrtoplasirani Čukarički je u malom gradskom derbiju dočekao Rad koji se nalazi na 14. mestu na tabeli i nije dozvolio nikakvo iznenađenje.
U siromašnom prvom poluvremenu iz prvog udarca na gol domaći su poveli. Đorđević je izveo slobodan udarac, a najviši u skoku je bio Luka Stojanović i udarcem glave loptu poslao u gol. Igrao se 11. minut. Isti akteri na sceni su bili i par minuta kasnije s tim što je Stojanović ovaj put loše odreagovao i rezultat je ostao 1:0.

I u drugom poluvremenu igra se odvijala uglavnom između dva šesnaesterca, napadi su se zaustavljali u zadnjoj trećini protivnika, a gol je ugrožavan jedino udarcima sa distance. Tedić i Kovač kod domaćih, a Ilić i Perendija kod Građevinara su svojim šutevima pokušali da promene rezultat, ali bezuspešno.

Tako je bilo sve do drugog minuta nadoknade kada je Tedić na asistenciju Ćirkovića, sa peterca savladao nemoćnog Markovića za konačnih 2:0.
Sa ova 3 boda Čuka se popeo na drugo mesto, odmah iza vodeće Zvezde, dok Rad sa svega 11 osvojenih bodova ostaje na 14. mestu u grčevitoj borbi za opstanak.

ČUKARIČKI - RAD 2:0 (1:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Anđelovski Novica. POM.SUDIJE: Beljin Goran i Potočan Dejan. STRELCI: Stojanović 11.min i Tedić 92.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Đorđević i Birmančević (Čukarički), Perendija, Živković, Bjedov i Šaka(Rad).
ČUKARIČKI: Petrović, Tedić, Ndiaje (Vidosavljević), Stojanović, Ćirković, Đorđević (Kajević), Ostojić, Veličković, Šapić, Kovač, Birmančević (Aleksić).
RAD: Marković, Perendija, Petrović, Busnić (Stojković), Šaka (Riznić), Stević, Živković, Trifunović, Bjedov, Ilić (Kovačević), Trninić.

Partizan 6 : 2 Javor Matis
Inđija 0 : 0 Mačva
Vojvodina 2 : 1 Napredak
Čukarički 2 : 0 Rad
Spartak ŽK 3 : 1 Radnik
Mladost 0 : 3 TSC