Sloga bolja u malom gradskom derbiju

Kraljevački "beli" na kraju drugoplasirani i u Srpskoj ligi "Zapad" posle tri godine

Po izuzetno sparnom i toplom vremenu odigrana je poslednja utakmica ove sezone na Gradskom stadionu i poslednji mali kraljevački derbi. Viđen je dobar fudbal, takmičarski utakmica nije imala značaj, pa su igrači bili slobodniji nego inače. Šansi je bilo na obe strane, a Sloga je prvu iskoristila, Stević je odlično ispratio jedan pas iz dubine i vrhom kopačke ubacio loptu u mrežu.

Uzvratio je Apolon preko najraspoloženijeg igrača danas, brzonogog Grujića. U 18. minutu je sve lepo uradio, kao na tacni poslužio Jovanovića koji glavom pogađa mrežu „belih“. Do kraja ovog dela igre Sloga je imala preko raspoloženog Stevića još dve dobre situacije, dok je ponovo Grujić naterao Pantovića na intervenciju.

U nastavku bolje je počeo Apolon. Kod rezultata 1-1 Grujić jer imao dve zicer situacije, u jednoj je šutirao pored gola, u drugoj je Aleksandar Jovanović požrtvovano sa gol linije izbacio loptu iz gola. Kada se takve šanse ne iskoriste, sledi kazna. Zrnzević je sa ivice šesnaesterca uputio pravu bombu i pogodio same rašlje gola nemoćnog Manića za novo vođstvo „belih“.

Bila je to najava Slogine pobede koju je potvrdio Filipović posle opravdano dosuđenog jedanaesterca.

Završili sezonu i ispunili ciljeve - fudbaleri Sloge i Apolona 2018 posle gradskog derbija

Sloga je sezonu završila na drugoj poziciji, ali u svlačionici domaćih je bilo slavlja, jer se već uveliko priča o ulasku "belih" u Srpsku ligu. O svemu će biti više reči narednih dana.