Kaznena ekspedicija iz Miločaja

Mladen Grujičić realizuje kazneni udarac za Miločajac

Krenuli su Miločajci sa dozom otimizma na gostovanje Apolonu, ali se ovako visokoj pobedi, ipak niko nije nadao. Poznato je da domaćin u svojim redovima ima nekoliko veoma iskusnih prvotimca sa karijerama u višim rangovima, pa i onih koji su fudbal igrali profesionalno u našoj eliti, ali i u inostranstvu. Stoga je optimizam bio umeren, a oprez pojačan na gorwu granicu. Na kraju meča veliko zadovoljstvo u kompletnoj ekspediciji iz Miločaja, koja je, slobodno se može reći ponela epitet kaznene.

Domačin je odlično pripremio teren, a pravi fudbalski ambijent upotpunili su brojni navijači iz Miločaja. Stručni štab gostiju nije mogao da računa na standardnog štopera Andriju Grujičića, ali se vratio iskusni Šarac, oporavio se i Lazarević, ali su iz zdravstvenih razloga ovog puta morali da izostanu Stojanović i Milosavljević. I onda na startu promena rezultata, igrao se 30. sekund, a na semaforu je stajalo 1:0 za Apolon. Obično se tako nešto negativno odrazi na ekipu, ali je današnjoj postavi Miločajca izgleda predstavljalo dodatni impuls da pruži i više od maksimuma. Od tada pa do kraja meča, sve je išlo na vodenicu ekipe iz Miločaja. U 20. minutu desio se evrogol Grujičića iz slobodnog udarca, a on je za svoje majstorstvo dobio aplauz na otvorenoj sceni od svih prisutnih na stadionu. U pitanju je svojevrsna repriza gola koji je najboqi strelac u ovom rangu postigao u prethodnom kolu. Nastavio je Miločajac sa dobrom igrom i do poluvremena stigao do sigurnih 1:3, u režiji mladog Božića koji je mrežu domaćina tresao u 24. i 45. minutu. Kod ovog drugog gola, maestralnom asistencijom istakao se vezista Čubrić, pa je publika ponovo reagovala kao u slučaju gola Grujičića.

I u nastavku meča prava fudbalska poezija ekipe iz Miločaja. Ređale su se dobre akcije ekipe, a one su bile krunisane novim golovima. Još jednom se na listi strelaca našlo prezime mladog Božića (47. minut), Grujičić je dva puta sa bele tačke (57. i 75. minut) i jednom iz igre (79. minut) savladao domaćeg vratara, da bi se u strelce upisao i Danilović (72. minut), koji je osim što je bio strelac, iskreirao akcije kod najmanje 4 gola Miločajca. Prilikom dosuđivanja penala u 75. minutu, negodovao je vratar Apolona Đoković, pa ga je arbitar Savić prevremeno poslao u svlačionicu. Svi momci koji su  nastupili  u belom dresu Miločajca zaslužili su visoke ocene, ali ako bi se pravio uži izbor za igrača utakmice, u toj konkurenciji bi se svakako našli Božić, Danilović i četvorostruki strelac Grujičić.

U drugom delu u igru su ušli i svi rezervisti, tako da je debitovao i mladi Talović, novajlija iz mrčajevačkog Orlovca. Nakon ubedljivog vođstva gostiju od čak 8:1, domaćin je došao do drugog gola, nakon kaznenog udarca u 87. minutu. Primetno je da se na klupi, u okviru stručnog štaba uz Mišu Mijatovića, već drugi meč za redom našao Aleksandar Đorđević i za sada ima stoprocentan učinak. Inače, ovo je jedna od najubedljivijih pobeda Miločajca u istoriji na gostovanjima. Još ubedljivije bilo je jedino na gostovanju nekadašnjem Eteksu u Baljevcu, kada je Miločajac slavio sa 9:1, pre ravno tri decenije. Nakon ovog meča Miločajac je usamljen na trećem mestu sa 16 bodova, dok ekipe iz Vraneša i Lasca imaju po 17. Naredne nedeljepuleni Miše Mijatovića imaju priliku da nastavi seriju pobeda protiv ekipe Studen Viteza iz Studenice, dok če Apolon popravni ispit imati u Jarčujku protiv ekipe Kraljevo Hajduka.

Apolon 2018 - Miločajac 2:8 (1:3)

Apolon 2018: Đoković, Cvetković, Vlašić, Raković, Pandrc, Rakonjac M., Đulčić, Milošević, Veljović, Petrović, Vukosavljević, igrali su još: Peterson, Marković, Slavković, Rakonjac P. i Milošević

Miločajac: Đorđević, Nedeljković (od 67. minuta Talović), Šljivić, Šarac, Marinković, Čubrić (od 83. minuta Arapović), Danilović, Vesković (od 74. minuta Gavrilović), Tanasković, Božić (od 74. minuta Lazarević), Grujičić

13 Kraljevo Hajduk 6 1 2 3 5
14 Mineral 2015 7 1 2 4 5
15 Studen Vitez (-1) 7 0 0 7 -1