Dobar fudbal u Surčinu

Surčinci su današnjom pobedom prebrinuli sve brige oko opstanka tri kola pre kraja, mada i da je rezultat bio u korist Zvezdare ne bi bilo nepravedno. Odigrana je veoma uzbudljiva utakmica, sa dva potpuno različita poluvremena.

U prvom su dominirali domaćini, postigli tri gola iz lepih akcija, dok je u drugom malo nedostajalo Bulkama za potpuni preokret.

Na samom početku utakmice, u 5. minutu je odbrambeni igrač Zvezdare, Milinković, odigrao neoprezno rukom u svom kaznenom prostoru i sudija utakmice Gospavić je ispravno pokazao na kreč. Siguran izvođač je bio Živanović poslavši loptu u jednu, a vratara u drugu stranu. Samo što je igra nastavljena Popović lepo šutira sa desetak metara u ugao, ovaj put se istakao Mićanović lepom intervencijom.

Igrao se 22. minut kada je lep napad poveo Ranković, dodao na stranu do Popovića, a ovaj na 3 metra od gola pronašao samog Filipovića, kome nije bilo teško da loptu sprovede u gol. Pet minuta kasnije je Stamenković nanizao tri igrača Zvezdare, dobro šutirao, ali je vratar gostiju bio siguran. Sasvim zasluženih 3:0 je bilo u 37. minutu kada se posle šuta Popovića, lopta odbila do usamljenog Petrovića koji je lagano sprovodi u mrežu sa pola metra.

Gosti kao da se tek tada bude i prvo Đorđević u 43. minutu šutira jako, ali neprecizno kraj stative, a minut kasnije je nad istim igračem napravljen prekrašaj za najstrožu kaznu. Loptu na penal je namestio Galečić, jako šutirao, ali je Uroš Prodanović bravurozno intervenisao i pokazao da je specijalista, jer mu je ovo bio četvrti odbranjeni penal u tekućoj sezoni.

Drugo poluvreme, druga priča, na terenu postoji samo Zvezdara, a Surčinci su se opredelili za čuvanje vođstva. To im se umalo nije osvetilo, jer su gosti osim dva postignuta pogotka imali još nekoliko idealnih prilika koje nisu iskoristili. Crnadak je u 52. minutu šutirao sa preko dvadeset metara, neko iz odbrane je postavio blok i skrenuo loptu ka usamljenom Galečiću koji je izbegao ofsajd i postigao pogodak za smanjenje rezultata na 3:1.

Jedinstvo je jedinu priliku da ugrozi gol gosta imalo u 64. minutu, posle dobrog, ali nepreciznog šuta Filipovića sa dvanaestak metara. Gosti nastavljaju sa atacima i u 73. minutu je rezervista Tomašević lepo zahvatio loptu glavom, a istakao se sigurni Prodanović. Andrejić u 80. minutu divno šutira sa 25 metara, a Prodanović krajnjim naporom uspeva da ukroti ovaj udarac.

Igrao se 87. minut kada je Zvezdara smanjila na 3:2. Posle jednog lepog centaršuta, najviši u skoku je bio Tomašević i savladao domaćeg vratara. U poslednjem minutu centarfor Bulki, Galečić u odsudnom trenutku na samo par metara od gola maši čitav fudbal i ostavlja nadu u preokret.

JEDINSTVO - ZVEZDARA 3:2 (3:0)

STADION: FK Jedinstvo. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Cvetković Ivan i Šoškić Tihomir. STRELCI: Živanović 6.min (k.u.), Filipović 22.min i Petrović 37.min (Jedinstvo), Galečić 52.min i Tomašević 87.min (Zvezdara). ŽUTI KARTONI: Stamenković, Filipović, Đušić i Mušikić (Jedinstvo), Lukić i Milanković (Zvezdara).
JEDINSTVO: Prodanović, Stamenković, Đorđević, Filipović, Đušić, Stupar, Petrović, Popović, Ranković (Mijokov), Živanović (Mušikić), Kovačević.
ZVEZDARA: Mićanović, Lukić (Ristić), Milinković, Crnadak (Tomašević), Andrejić, Milićević, Krstić (Todorović), Perić, Galečić, Riznić, Đorđević.

Radnički (NB) 2 : 1 BSK Borča
Radnički (O) 0 : 0 Kolubara
Grafičar 5 : 0 Brodarac
IMT 2 : 1 Crvena Zvezda
Jedinstvo 3 : 2 Zvezdara
OFK Beograd 0 : 2 GSP Polet Dorćol