Preković junak utakmice

Sjajna fudbalska predstava je viđena na Gradskom stadionu u Inđiji na otvaranju drugog dela takmičenja Linglong Super lige Srbije. Vojvođanski fudbalski derbi je obeležen sa svime što ovaj sport krasi. Od borbenosti domaćina sa kvalitetnijim rivalom, bar na papiru, do golova, propuštenih prilika, te maestralnih odbrana golmana, posebno domaćeg Prekovića.

A Preković se već u 3.minutu meča istakao i tako nagovestio svoj najbolji takmičarski dan od dolaska u zeleno beli tabor. Tada je Silađi šutirao glavom iz neposredne blizine gola Inđije, posle asistencije Arsenijevića, a golman šalje loptu u korner. Sa druge strane i Filipović ima sjajnu rolu u sedmom minutu. Tada je novi kapiten domaćina, Brana Ilić dobro raspalio po lopti, iskosa sa desne strane napada domaćina. Lopta ide ispod prečke, a golman je boksuje u polje. U nastavlku prvog dela utakmice još nekoliko poluprilika za gol. Prvo se oprobao Zec u 14′, potom Čermelj u 34′, pa Silađi u dva navrata u 42′ i 44′. Ipak najozbiljnija pretnja je bila od strane Čermelja koji je glavom sa peterca tukao u donji ugao gola Filipovića, a ovaj je vadi iz (ne)moguće pozicije.

U drugom delu je nastavljena rovovska borba za svaki pedalj terena. Inđija je na oko prepustila sredinu terena gostu. Ipak zeleno beli stižu prvi do prilike na samo dva minuta od starta drugog dela igre. Ilić upućuje loptu iz slobodnog udarca na glavu Bastajića, ovaj je češe čelom, ali samo za uzdahe gledalaca.

Sedam minuta kasnije na semaforu se menja rezultat. Sve kreće od Bastajića, ovaj šalje loptu ka kapitenu, koji pronačazi Banjca u srcu kaznenog prostora. Banjac, koji je takođe odigrao rolu života, plasira loptu kraj nemoćnog Filipovića za 1: 0. Neopisiva radost domaćih igrača željnih prve proletne pobede.

Od tada prava drama na terenu. Prvo Bastajić u 56′ može do gola. Njegov šut sa ivice kaznenog prostora nije bio dovoljno precizan za novi gol domaćina. Minut kasnije Silađi je na sceni. Šutira ovaj vrsni igrač u ugao gola Prekovića, ali se aranđelovačka mačka vinula i vadi, ono što su svi već videli u mreži njegovog gola.

Ipak u 63′ ni Preković nije mogao ništa da uradi. Tada je posle gužve, Silađi šutira sa oko 10 metara od gola domaćina, lopta nekoga kači, pravi luk i odlazi iza leđe golmana domaćina u mrežu, 1: 1.

U nastavku su timovi mogli i do drugog gola. Prvo gost preko Lukića, bivšeg igrača Inđije u 64′ i 86′. Prvo je šutirao kraj gola sa oko 10 metara iskosa sa desne strane terena, da bi u drugoj prilici njegu radost sprečio njegov bivši kapiten Preković. I u 90′ umalo kazna za goste. Brza kontra Inđije, odlično je u prostor ubačen Milosavljev, od milošte zvan “Divac” ulazi metar dva u kazneni prostor gosta, dobro je raspalio po lopti, ali direktno u telo Filipovića, koji nije imao vremena ni lice da zaštiti, odnosno da podigne ruke.

Na kraju zaslužen remi. Rivali imaju za čim da žale, ali to je najvažnija sporedna stvar na svetu.

Inđija – TSC 1: 1 (0: 0)

Inđija. Gradski stadiom, gledalaca oko 1.200. Sudija: Miloš Milanović iz Ćuprije, pomoćnici: Jovan Grujić iz Niša i Marko Đuričić iz Loznice. Četvrti sudija: Momčilo Marković iz Beograda. Delegat: Vuk Blečić iz Beograda. Strelci: Banjac 54′ – Inđija, Silađi 63′ – TSC. Žuti kartoni: Bastajić 5′, Marković 62′, Banjac 65′, Jovanović 79′, Brana Ilić 84′ – Inđija, Ponjević 56′, Silađi 62′ – TSC.

Inđija: Preković, Cucin, Mihajlov, Marković, Milijan Ilić, Bastajić (Milosavljev 68′), Banjac, Milan Janjić (Purtić 46′), Brana Ilić (K), Čermelj, Vidić (Jovanović 74′). Trener: Aleksandar Janjić.

TSC: Filipović, Varga, Tomanović (K), Milićević, Silađi, Zec (Galić 86′), Ponjević, Antonić, Babić, Arsenijević (Đurić 71′), Lukić.
Trener: Zoltan Sabo.

Napredak 1 : 1 Javor Matis
Mačva 1 : 0 Rad
Partizan 3 : 0 Radnik
Inđija 1 : 1 TSC
Vojvodina 1 : 0 Proleter