Partizan trijumfovao na gostovanju Vojvodini

Ragbisti Partizana bili su pobedonosni u utakmici drugog kola Prvenstva Srbije protiv novosadske Vojvodine . Kao što je i bilo očekivano, duel na terenu OFK Slavija nije razočarao: domaća ekipa je izborila tanko vođstvo na poluvremenu, te je šampion Srbije tek u drugih 40 minuta uspeo da preokrene rezultat u svoju korist.

Bilo je jasno da crno-beli neće imati lak zadatak protiv Novosađana. “Ovnovi” su u prvom delu igre pokazali rešenost da se iskupe za poraz protiv Rada u prethodnom kolu. Vođstvo od pet poena na pauzi upravo je dokazalo ozbiljnost ekipe Vojvodine. Ipak, ragbisti Partizana smogli su snage da u drugom poluvremenu potpuno preokrenu rezultatsku klackalicu na svoju stranu, ostvarivši drugu pobedu ove sezone.

S obzirom na to da je ovo bila praktično prva utakmica za ragbiste Partizana ove sezone (duel protiv Dinama je rešen “za zapisničkim stolom”), razloga za optimizam svakako ima. Prikazana igra uliva nadu da će Partizan biti dominantan i ovog proleća.

Partizan u narednom kolu Prvenstva Srbije dočekuje GRK Vršac (vikend 13-14. april).

Izvor: rugbypartizan.com

Vojvodina 15 : 29 Partizan