Pobede Zvezde se nastavljaju i u višem rangu

U okviru prvog kola MFL Kraljeva Zvezda iz Čukojevca ugostila je ekipu Magnohroma. Domaćin je zabeležio pobedu od 2:0 i uspešno startovao u novoj sezoni. Utakmica je odigrana pod teškim klimatskim uslovima, visoka temperatura primoravala je sudije da više puta tokom meča prave pause, kako bi i oni i igrači došli do vazduha i osveženja. Prvo poluvreme završeno je rezultatom 0:0. Zvezda je propustila nekoliko izglednih  prilika. Prvo je Miroslav Radonjić-Beli šutirao glavom, ali je sjajno reagovao golman Magnohroma. Svoje šanse delije su propustile i iz kornera. Miloš Veselinović je imao priliku u 30. minutu da dovede Zvezdu do prednosti, ali je sa pet metera šutirao preko gola. Gostujuća ekipe se većim delom prvog poluvremena branila, jedinu šansu je imala iz slobodnog udarca ali je udarac odrbranio golman Zvezde Zoran Vulović.

Početak drugog poluvremena obeležila je nešto angažovanija igra Manohroma koji je u prvih deset minuta pritisnuo domaćine. Magnohrom ovaj period igre nije iskoristio za gol, pa je kazna stigla u 65. minutu kada je posle kornera najspretniji u šesnaestercu gostiju bio Miloš Veselinović-Kristi. Odmah 10 minuta kasnije usledila je sjajna akcija, rezervista Ivan Vulovića-Sila sjajno je proigrao kapitena Zvezde Dejana Radonjića-Gilovca i duplirao prednost. Do kraja utakmice Zvezda je propustila još nekoliko šansi ali je rezultat ostao nepromenjen.

Za Zvezdu igrali : Zoran Vulović, Miroslav Radonjić, Dušan Radonjić, Bojan Radonjić, Vladan Jelić, Miloš Đorović, Vladica Premović, Aleksandar Pešterac, Tikomir Miletić, Dejan Radonjić, Miloš Veselinović, Dušan Virijević, Ivan Vulović i Aleksa Lipovac.

Lazac 2 : 1 Čibukovac
Jedinstvo 3 : 1 Granit
Žiča 0 : 0 Gruža
Šumadija 1 : 0 Mladost
Vrnjci 0 : 1 ND 2011
Morava 3 : 1 Mlada krila
Zvezda 2 : 0 Magnohrom