Komšijski derbi prekinut u 90-om minutu

U okviru 20-og kola Međuopštinske lige Kraljeva odigran je komsijski derbi izmešu Gruže iz Vitanovca i Zvezde iz Čukojevca. Kiša koja je padala prethodnih dana natopila je teren. Izutetno blatnjav i voden teren otežao je igru. Utakmica je počela u ispitivanju snaga ali favorizovana Gruža i gostujuća ekipe Zvezde nisu stvarali šanse. Lepe akcije i driblinzi sprečavale su bare na terenu.

U prvom poluvremenu par polušansi propustila je ekipa Gruža zahvaljujući veoma raspoloženom golmanu Zvezde Vuloviću. I gosti su par puta pripretili ali bez uspeha. Prvo poluvreme proteklo je bez ijedne prave šanse na obe strane, sve se svodilo na to ko ce se bolje snaći u blatu.

Drugo poluvreme proteklo je u dominaciji gostiju. Fudbaleri Gruže nisu imali priliku da ugroze gol Zvezde, sa druge strane Čukojevci su promašili nekoliko šansi. Prvo nakon sjajnog prodora Koturovića, Virijević je promašio gol sa nekh 3 metra glavom. Još jednom se u ovakvoj situaciji našao iskusni Virijević ali opet nije mogao da smesti loptu u mrežu. Jedan od ključnih momenata desio se  kada je fudbaler gostiju Đusić faulirao Virijevića. Posle ove nejasne situacije i brutalnog starta sudija je pokazao direktan karton Djusiću dok je Virijević dobio žuti. Sledeću priliku za Zvezdu propušta Koturović kada ja se samo par metara pokušao da udari loptu glavom umesto da je samo nogom spusti u mrežu. U 75-om minutu sa nekih 40-ak metara sjano je tukao Pešterac, lopta je odskočila ali je golman gostiju Pantović odlično reagovao. Vitanovčani su imali par slobodnih udaraca i kornera ali nisu ozbiljno pretili golu Zvezde. Iako su imali igrača više Čukojevčani nisu iskoristili svoje šanse, a umesto da utakmice bude mirno privedena kraju već vidno isfrustrirani grači Gruže izazvali su prekid. Naime pose jedno centaršuta fidbaleri Gruže tražili su penal i nasrnuli na sudiju koji je dobio i par laksih udaraca. Čak je u piblika učestvovala u ovom incidentu. Glavni sudija Nebojša Strahinić koji je do tada sudio besprekorno nije imao izbora već da prekine ovaj meč.

Zaista je meč trebalo da se završi rezultatom 0-0 ali potez koji su napravili domaćini ne priliči fudbalu. Utakmica je završena službenim rezultatom od 0-3 za Zvezdu. U ovoj gužvi još par igrača Gruže zaradilo je najstrožu kaznu pa će Vitanovčani desetkovani na gostovanje tavniku koji vodi grčevitu borbu za opstanak. Sa druge strane Čukojevci dočekuju Granit i nadaju se dobrom rezultatu protiv drugoplasirane ekipe iz Jošaničke Banje.

Za Zvezdu igrali: Z. Vulović, D. Radonjić, B. Radonjić, M. Radonjić, Jelić, Pešterac, Premović (V. Vulović), Koturović, Miletić, Vulović (Velimirović), Virijević

Čibukovac 2 : 1 Žiča
Jedinstvo 1 : 2 Šumadija
Lazac 2 : 2 Vrnjci
Granit 1 : 0 Morava
Gruža 0 : 3 Zvezda
Mladost 1 : 1 Tavnik
ND 2011 10 : 2 Napredak