Poraz Železničara od Meškova u Belorusiji

Posle solidne partije tokom prvih 45 minuta, lošom igrom u poslednjih 15 minuta i uz samo dva postignuta gola u tom periodu, rukometaši niškog Železničara poraženi su od Meškova u Brestu u 12. kolu SEHA lige. Nišlijama je ovo osmi poraz u regionalnoj ligi.

Bez iznenađenja u Belorusiji; foto: JV / Vanja Keser

Nišlije su vezale drugi poraz zaredom, ali malo ko im je i davao šanse protiv favorizovanog Meškova iz Bresta, učesnika Lige šampiona i višestrukog beloruskog šampiona i osvajača Kupa.

U utakmici, koju je igrao bez klasičnog pivota pošto Ratko Nikolić zbog privatnih problema nije putovao sa ekipom, a Vladimir Jevtić je povređen, "Želja" je većim tokom pružio snažan otpor, ali to nije bilo dovoljno.

Samo dva gola su niški igrači postigli tokom prvih osam minuta, ali uz dobru odbranu nakon 10 minuta bilo je 5:3 za domaćina.

Uspeo je niški tim da izjednači u 17. minutu (8:8) mini-serijom od 2:0, ali ne i da preokrene rezultat. Na kraju prvog dela igre bilo je 15:12 za beloruske igrače.

Nakon izjednačenog starta drugog poluvremena, Meškov je poveo sa 17:13. Sretenović i Vejin su golovima doneli "Želji" minus dva, ali je usledio odgovor ekipe iz Bresta i prednost od 20:15. Serijom 3:0 Železničar je opet došao do minus dva u 45. minutu (20:18), ali srpski predstavnik nije imao snage za više.

Serijom 5:0 Meškova bilo je jasno da će bodovi ostati u Belorusiji (25:18 u 52. minutu), a do kraja je domaćin došao do 8 golova razlike (28:20).

Železniča je sa tri pobede, remijem i osam poraza na osmom mestu, dok je ekipa iz Bresta peta sa sedam trijumfa i pet poraza.

U narednom kolu "Želja" dočekuje Nekse iz Našica, a to će biti poslednja takmičarska utakmica niškog tima u 2018. godini.

MEŠKOV BREST - ŽELEZNIČAR 28:20 (15:12)

Isključenja: Meškov Brest 4, Železničar 4 minuta. Sedmerci: Meškov Brest 5(3), Železničar 4(3). Sudije: Amar i Dino Konjičanin (Bosna i Hercegovina).

MEŠKOV BREST: Matskevič (11 odbrana), Korsak, Kulak, Bačko 2, Jurinok, Poteko 1, Ivić 5(3), Šumak 2, Baramnau 2, Horak 1, Razgor 4, Obranović 2, Selviasjuk, Đukić 3, Đorđić 4, Šilovič 2.

ŽELEZNIČAR: Lazić (1 odbrana), Stošić (8 odbrana, 1 sedmerac), Milovanović 1, Potkonjak, Stanojević, Sretenović 2, Mađar 1, Vejin 4, Milosavljević 2, Živković 3, Spasić 1(1), Marković 2(2), Jevtić 1, Kljajić 1, Pavlović 1.