Rukometaši Partizana savladali Obilić!

Rukometaši Partizana pobedili su kao gosti ekipu Obilića rezultatom 32:28 u petom kolu Super rukometne lige Srbije. Iako su na poluvremenu bili u zaostatku od dva gola (13:15), izabranici Bojana Butulije uspeli su da anuliraju prednost rivala, a na kraju i slave uz plus četiri na semaforu.

Ovo je drugi uzastopni trijumf crno-belih, posle remija i dva poraza na startu šampionata. Ono što nas posebno raduje jeste odlična partija Pavla Banduke, koji je u prethodnom kolu prvi put obukao dres Partizana, a već večeras upisao na svoj konto 11 golova.

Međutim, veče je obeležio veliki povratak golmana Mihaila Ilića, posle tačno dve godine i jednog dana od kako je doživeo tešku povredu u derbiju sa Crvenom zvezdom. On je proglašen za igrača utakmice, uz učinak od 14 odbrana. Dugo se čekalo da naš Mihailo stekne sigurnost i fizičku spremnost koju je imao pre operacije prednjih ukrštenih ligamenata, a sada je pokazao da je itekako rešen da “pomrsi konce” protivnicima u nastavku prvenstva.

Posle vođstva Partizana u uvodnim minutima meča (4:2, 6:5), Obilić je uspeo da preokrene rezultat i sve do isteka poluvremena sačuva prednost. Poslednjih 20 minuta susreta bili su prelomni za trijumf našeg tima jer su tada Banduka, Šotić, Minić, Kešeljević i Radovanović predvodili golgetersku rapsodiju crno-belih. Četiri minuta pre kraja rezultat je bio 32:25 u korist Partizana, a domaćin je uspeo samo da ublaži poraz do konačnih 32:28.

U narednom kolu rukometaši Partizana dočekuju Crvenu zvezdu, dok će Obilić na megdan Rudaru u Kostolcu.