Šamot u Aranđelovcu obezbedio 2 boda protiv Kikinde!

Rukometaši Kikinde izgubili su u Aranđelovcu 28:27 (13:14). Vodila je ekipa Kikinde gotovo celu utakmicu, dva puta i sa 4 razlike po jednom u prvom i jednom u drugom poluvrmenu, ali nije uspela da prelomi utakmicu u svoju korist. Na kraju, domaćin je ostvario vrednu pobedu i poveo prvenstvenu trku Super lige Srbije.

Da će utakmica biti neizvesna, borbena i dinamična videlo se od samog starta, kada su se ekipe smenjivale u golovima. Pri rezultatu 5:9 gosti su imali prvu priliku da se odvoje na mirniju razliku, ali i iskusna ekipa Šamota je imala šta da kaže na to. Odgovorila je serijom 5:1 i trener Miljan Stanić je morao da reaguje tajm-autom. Na poluvreme se otišlo rezultatom 13:14 za Kikinđane. U nastavku utakmice gotovo identična situacija, kikindski rukometaši odlaze na 15:19 sredinom drugod perioda igre, ali i to domaćin stiže i poravnava. Na kraju iskusna ekipa Šamota uspeva da povede i na kraju ostvari izuzetno važnu pobedu.

Levo krilo Dušan Mirić ističe:

”Iskusniji su od nas, što je na kraju i presudilo,  šteta je što nismo ispeli u nameri da ostanemo neporaženi . Okrećemo se novim obavezama i gostovanju nezgodnom Novom Pazaru.”