Šikarčani krenuli silovito

Uprkos izuzetno teškom i vetrovitom vremenu fudbaleri OFK Šikare upisali su nova tri boda na vrućem terenu u Liparu. Ukupno devet bodova za sto procentan učinak u prolećnom delu sezone.

Prvo poluvreme je proteklo bez većih šansi za obe ekipe. Nezanimljivo i u borbi protiv trećeg protivnika, jakog vetra koji je na neki način pokvario ovu fudbalsku predstavu.

Početkom drugog poluvremena kreće i mnogo konkretnija igra gostujućeg tima. Nekih dvadesetak minuta se igralo samo na polovini domaćina. Stalni atak fudbalera OFK Šikare rezultirao je i vodećim pogotkom za 0:1. Rekovalescent Curnić topovskim šutem, sa preko 35 metara, po zemlji, šalje loptu kroz noge golmanu, ravno u mrežu domaćina. Samo 5 minuta kasnije, brzonogi Bačić beži odbrani domaćina, ulazi u kazneni prostor i tu biva oboren od strane golmana. Sudija bez razmišljanja pokazuje na belu tačku. Majstor fudbala Curnić još jednim preciznim šutem, ovoga puta sa penaltika, povećava prednost svog tima na 0:2. Curniću je ovo četvrti gol u tri utakmice. Na najlepši mogući način se vratio u tim nakon ozbiljne povrede i duge pauze.

U 75 minutu, domaćin uspeva iz polušanse, nakon greške gostujuće odbrane da smanji prednost šikarčana na 1:2, i to je sve što su pokazali na ovoj utakmici.

Treba spomenuti i šansu igrača gostiju, Bandobranskog, pred sam kraj meča. Njegov majstorski izveden slobodnjak, potpuno iskosa, sa leve strane, zaustavila je prečka i tako sačuvala mrežu domaćina od ubedljivijeg poraza.

Čestitamo četi Žarka Obradovića na još jednoj pobedi, sa željom da tako i nastave !

Aleksa Šantić 0 : 1 Omladinac
Panonija 2 : 0 Dunav
Sloga 2 : 0 Terekveš
Rusin 2 : 1 OFK Metalac
Lipar 1 : 2 OFK Šikara
Dinamo (S) 2 : 0 Jedinstvo