MFL Sombor : Preglad IV kola : Učinak Lipara 100%,Dinamo i Rastina 0%

Ovo kolo je obeležilo sedam odigranih i jedna ne odigrana utakmica, a četiri ekipe domaćina slavile su na mečevima četvrtog kola, isto toliko ekipa je uzelo po bod ,a jedna domaća ekipa, je sa pet gostujućih doživela poraz. Postignuta su 32 gola ili 4,4 po jednom meču.Žitelji Ruskog Krstura i navijači Rusina, bili su uskraćeni za gledanje fudbalske utakmice, jer njihovim fudbalerima , na megdan nisu izašli fudbaleri iz Rastine.U ostalim mečevima nije bilo većih iznenađenja i postignuti rezultati su se i mogli očekivati. Ratkovčani su u subotu savladali Partizan iz Kupusine(2:1), Lipar je bez većih poteškoća doneo bodove iz Sonte (1:3) i tako ostvario stopostotni učunak u prva četiri kola. Panonija je u Laliću, po drugi puta ove godine, Ofk Šikari dala više od pola tuceta (7:0), a ekipa Terekveša je pobedom nad Mladosti iz Kruščića (4:1) izašla iz rezultatske krize i došla do prvih bodova. Šantićani su golovima Trifunovića i Gavrića u prvom, i Miličića, Lazarevića i Ivaniševića u drugom poluvremenu, došli do pobede nad Jedinstvom iz Ribareva.Dve nerešene utakmice u ovome kolu su priča za sebe. U Riđici je domaći Graničar imao prednost od tri gola do 20 minuta, a poluvreme je završeno sa 3:1 za domaćine. Već u drugom minutu nastavka monoštorci su smanjili prednost i nastavili da čuvaju stečeno, i da vrebaju šansu za atak na nerešeno.Posrećilo im se to pred sam kraj utakmice ,a pomogao im je igrač domaćina , Torbica , koji je u želji da izbaci jednu loptu u korner , pogodio svoju mrežu za konačnih 3:3. U drugom meču, gde su rivali podelili plen, OFK Metalac je vodio pred svojim navijačima na igralištu kraj pruge sve do 77 minuta, a onda je Mario Ivković, iz slobodnog udarca, savladavši golmana Curnovića , kome je ovo prvi gol u novom prvenstvu, došao do boda za svoju ekipu i ostao neporažen na toj utakmici. Ovo je bio treći nerešen rezultat somboraca, koji su, uz vodeću trojku sa tabele , neporaženi posle četiri kola. Tri ekipe još uvek nisu osetile slast pobede (Jedinstvo,-R Dinamo i Rastina 1918.),a sonćani su postigli svoj prvi gol i to lideru na tabeli ,Liparu.

Naredno, peto kolo, donosi tri derbi susreta, a onaj u Liparu, gde domaćin dočekuje Graničara, čini se najneizvesnijim. Šantićani gostuju neporaženom Jedinstvu u Kolutu,a gradski derbi se igra u Šikari, gde domaća OFK Šikara ugošćuje OFK Metalac. Rane iz Ratkova, kupusinci će probati izlečiti u susretu sa Rusinom pred svojim navijačima, a slično će biti i na Velikom Salašu, gde Jedinstvo dočekuje Radničkog iz Ratkova. Panonija putuje u Bački Monoštor,a neporaženi Dunav se oštri za novu pobedu u "Doli". Mladost će u Kruščiću dočekati sonćanski Dinamo, a u koliko pobedi, poraz od prošle nedelje će lakše preboleti, i ponovo će doći u gornji deo tabele. Ako su preboleli kadrovske promene u ekipi, rastinci će lakše ući u meč sa Terekvešom pred svojim navijačima.

Na snimcima . Ekipa JEDINSTVO ,1947 iz Koluta, sudija Mojsović opominje golmana Goretića na utakmici OFK Metalac -Jedinstvo (K) 1:1 i šansa pred golom gostiju na istoj utakmici u Somboru.

Rusin 3 : 3 Lipar
Dunav 2 : 1 Mladost
OFK Šikara 6 : 0 Rastina 1918
Jedinstvo 1947 1 : 3 Terekveš
Jedinstvo 1 : 3 Dinamo
Partizan 1 : 1 Graničar
Radnički 1918 6 : 0 Panonija
Aleksa Šantić 0 : 3 OFK Metalac