Deveta pobeda u nizu niškog Železničara
 Rukometaši niškog Železničara i dalje ne znaju za poraz, a deveti puz zaredom trijumfovali su u Superligi pošto su u 10. kolu elitnog takmičenja ubedljivo savladali Slogu iz Požege rezultatom 28:19.
Milan Đukić je bio najefikasniji u timu Železničara; foto: Vanja Keser

I bez standardnih Miloša Padežanina i Mladena Krsmančića ekipa iz Niša nije imala mnogo problema da potvrdi lidersku poziciiju na tabeli Superlige. Bilo je neizvesno samo u prvom poluvremenu, ali je Sloga samo dva puta uspevala da povede.

U drugom delu viđena je potpuno drugačija slika. Železničar je imao potpunu kontrolu, a da su gostujući igrači dobro igrali i u odbrani govori i činjenica da 14. minuta u drugom poluvremenu nisu primili gol, pa su serijom 7:0 (23:15) osiguralitrijumf.

Najraspoloženiji u drudom poluvremenu bio je Milan Đukić koji je od svojih devet golova tada postigao sedam - koliko je i ceo tim Sloge.

Sa 19 bodova "Želja" je lider Superlige i jedina ekipa koja ne zna za poraz.

U narednom kolu Nišlije dočekuju Spartak, a taj meč je a programu u sredu 6. decmbra od 18:30 u hali Čair.

ŽELEZNIČAR: Lazić, Mitić, Pavlović, Sretenović 4, Mađar, Gemaljević, Petković 4, Zlatanović, Spasić 3, Jevtić 2, Mirić 3 (3), Đukić 9, Vučković 2, Barjaktarević 1, Milenković.

SLOGA: Stojanović, Vokši, Pavić, Stevanović, Radivojević 1, Antelj, Medić 6, Janković 2, Marjanović 1, Ražnatović 1, Davidović 2, Gojković, Radović, Džamić, Cupara, Todoorović 6 (2).

Isključenja: Sloga 4 minuta, Železničar 12 minuta.

Sedmerci: Sloga 2/3, Železničar 3/4

SLOGA - ŽELEZNIČAR 19:28 (12:13)