Bojković majstorijom doneo sva tri boda

U nedeljnom prepodnevnom terminu po hladnom vremenu, snage na igralištu u Metikošima odmerili su fudbaleri Mladih krila i novajlije u ligi ekipa Laste iz Vitkovca. Utakmica je, kako to delegati kažu, bila prava prvenstvena. Sa puno nervoze, oštrih startova i prigovora. O tome ide i činjenica da je sudija Dukanac pokazao čak 10 kartona (9 žutih i 1 crveni), ali je imao utakmicu u svojim rukama i nije podlegao pritisku od strane igrača i publike. Dobro obavljen posao sudije, a domaći su ovom pobedom prekinuli niz lošijih rezultata od 7 utakmica (tada su isto kao domaćini pobedili sada već lidera na tabeli ekipu Metalca).

FK Mlada krila / arhiva

Poveli su gosti već u 4. minutu kada je u konfuziji štoper domaćih Baković misleći da je dosuđen ofsajd, uhvatio na ivici šesnaesterca loptu u ruke. Dosuđen je direktan slobodan udarac koji u gol pretvara razornim udarcem levom nogom J. Kojić. Uzvratili su domaći par minuta kasnije kada je na jednu ubačenu loptu od strane Milanovića, najbolje reagovao univerzalac Cvetković i sa druge stative krajnjim naporima savladao golmana Zdrakovića. Rezultat je bio 1:1 i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu već u 47. minutu, presing domaćih je urodio plodom. Bojković na 20-ak metara od gola presekao jednu poprečnu loptu, dao sebi for i onda sjajnim lažnjakom slomio štopera gostiju Mikićevića i hiruški preciznim šutem levom nogom pogađa donji levi ugao golmana Zdravkovića koji je samo pogledom ispratio majstoriju hladnokrvnog Bojkovića. U nastavku gosti ostaju sa igračem manje kada je nakon jedne gužve na sredini terena direktan crveni karton dobio Ćirković i tako ostavio svoje drugare na cedilu. Ipak pritisak gostiju nije jenjavao do samog kraja i uopšte se nije primećimalo da domaćin ima igrača više. Sjajnu priliku u nadoknadi vremena imao je Cvetković kada je sa druge stative glavom gađao pored gola. Istina, puno mu je zasmetao kapiten Tanasković kada ga je nesvesno u toj akciji odgurnuo, dovoljno da ga Cvetković ne prestigne na listi strelaca. Na kraju zaslužena pobeda domaćina, teškom mukom zarađena.

Igralište "Livade"

MLADA KRILA - LASTA 2:1 (1:1)
METIKOŠI. Gledalaca 100. Sudija: Dukanac. Strelci: Cvetković u 12. i Bojković u 47. (Mlada krila) Kojić u 4. (Lasta) Igrač utakmice: Tanasković Marko (Mlada krila)

Mlada krila: Ristić, D. Ilić (Bojković, Mladenović), Baković, N. Luković, Veljović, Tanasković, Milanović, Radunović (Nedić), S. Luković, M. Ilić, Cvetković.
Lasta: Zdravković, J. Miletić (Petrović), Savić, Jeremić, Mikićević, Radojković, J. Kojić, Ćirković, V. Miletić, P. Kojić, Nikolić (Terzić).

8 Napredak 12 4 4 4 16
9 Mineral 2015 12 4 4 4 16